Vējš: ZR 6.5 m/s

Vārdadiena: Fanija, Vēsma

Sevastova otro reizi karjerā sasniedz "Grand Slam" turnīra astotdaļfinālu  (3)

Atslēgvārdi teniss | sevastova anastasija

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova otro reizi karjerā sasniegusi "Grand Slam" turnīra astotdaļfinālu, piektdien iekļūstot ASV atklātā čempionāta ceturtajā kārtā.

Sevastova skaistā cīņā, parādot raksturu, divos setos pārliecinoši ar 6-4, 6-1 pārspēja Katerinu Bondarenko no Ukrainas, kurai līdzšinējā karjerā trīs reizes bija zaudējusi. Latvijas tenisiste cīņu sāka ar trīs zaudētiem geimiem, taču pēc tam bija krietni pārāka, cīņas vidū uzvarot sešos geimos pēc kārtas, beigās svinot pārliecinošu uzvaru.

Līdz šim vienīgo reizi "Grand Slam" turnīra astotdaļfinālā viņa spēlēja 2011.gadā Austrālijas atklātajā čempionātā.

Par iekļūšanu turnīra 16 labāko spēlētāju vidū Sevastova ir nopelnījusi 240 WTA ranga punktus, kas nākamajā rangā viņai ļaus pietuvoties planētas 40 labākajām tenisistēm.

Par vietu ceturtdaļfinālā Sevastova sacentīsies ar britu tenisistes Džoannas Kontas un šveicietes Belindas Benčičas cīņas uzvarētāju. Konta turnīrā ir izlikta ar 13.numuru, bet Benčičai ticis 24.numurs.

Latvijas tenisiste, kura otrajā kārtā guva savu karjeras lielāko uzvaru, cīņu iesāka neveiksmīgi, pie savas serves zaudējot jau pirmajā geimā, bet pēc tam to pašu atkārtojot arī trešajā. Turklāt Bondarenko abos geimos pie punkta tika jau ar pirmajām breika iespējām. Tomēr turpinājums bija krasi atšķirīgs, jo nākamos divus geimus pārliecinoši uzvarēja Sevastova, ļaujot pretiniecei uzvarēt tikai vienā izspēlē.

Ļoti saspringts un garš bija sestais geims, kurā Sevastovai bija piecas breikbumbas, kamēr Bondarenko neizmantoja četras iespējas tikt pie ceturtā punkta. Izšķirošās bija 20. un 21.izspēle, jo vispirms Sevastova izdarīja ļoti labu nogriezto sitienu, bet pēc tam pretiniece izsita bumbiņu autā.

Latvijas tenisiste uzelpot gan vēl nevarēja, jo Bondarenko tūdaļ trešo reizi spēlē lauza pretinieces servi un panāca 4-3, tomēr Sevastova bija noķēruši cīņas ritmu un seta beigas pavadīja nevainojami, vēl divas reizes uzvarot pretinieces servē. Zīmīgi, ka setu viņa noslēdza pēc veiksmīgi pieprasīta videoatkārtojuma, jo Bondarenko bumbiņu bija izsitusi autā, bet tiesnesis to nebija pamanījis.

Savukārt otrajā setā jau pilnībā dominēja Sevastova, kura turpināja iesākto un uzvarēja vēl trīs geimos, tad vienu punktu zaudēja, bet beigās atkal bija pārāka trīs geimos no vietas. Sīvs bija piektais geims, kurā Sevastova ļoti aukstasinīgi atspēlēja divas breikbumbas, kamēr Bondarenko ļoti bieži pieļāva muļķīgas kļūdas.

LETA jau vēstīja, ka Sevastova, kura WTA rangā atrodama 48.pozīcijā, pirmdien pirmajā kārtā ar 6-3, 6-3 pārspēja pasaules 85.raketi Annu Karolīnu Šmiedlovu no Slovākijas, bet otrajā kārtā viņa trešdien ar 7-5, 6-4 pieveica pasaules ranga trešajā vietā esošo spāņu zvaigzni Garvinji Mugurusu, kura šogad uzvarēja Francijas atklātajā čempionātā.

Sevastova ar tenisisti, kas atrodas WTA ranga pirmajā trijniekā tikās trešo reizi karjerā, gūstot pirmo uzvaru. Iepriekš viņa divreiz bija zaudējusi dānietei Karolīnai Vozņackai.