Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

Sevastova pārliecinoši pieveic rumānieti Halepu, iekļūstot Bādgašteinas WTA “International” turnīra ceturtdaļfinālā

21.07.2010 14:09

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova trešdien izcīnīja uzvaru Bādgašteinas WTA “International” sērijas turnīra otrās kārtas mačā, iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Sevastova otrās kārtas mačā ar rumānieti Simonu Halepu atradās vadībā ar 5-7, 6-1, 5-0, kad viņas pretiniece nolēma neturpināt šo cīņu.

Mačs iesākās līdzīgā cīņā, un pirmajos četros geimos tenisistes uzvarēja savas serves, bet piektajā geimā Halepa lauza Sevastovas servi un izvirzījās vadībā ar 3-2. Sestajā geimā Latvijas tenisistei bija divas breikbumbas, bet tās netika izmantotas, taču astotajā geimā Sevastovai tomēr izdevās lauzt pretinieces servi, izlīdzinot rezultātu 4-4.

Nākamajos divos geimos tenisistes savas serves neatdeva, bet 11.geimu Sevastova pie savas serves aizvadīja neveiksmīgi, jo ātri nonāca zaudētājas lomā ar 0:40 un atspēlēties tā arī nespēja, bet 12.geimā Halepa nospēlēja pārliecinoši un nedeva iespējas Sevastovai pacīnīties par breikbumbu.

Otro setu Sevastova aizvadīja ļoti pārliecinoši un otrajā un ceturtajā geimā lauza Halepas servi, izvirzoties vadībā ar 4-0. Piektajā geimā arī rumāniete lauza pretinieces servi, taču nākamajā geimā Sevastova atbildēja ar to pašu un nonāca geima attālumā līdz uzvarai otrajā setā. Septītajā geimā Latvijas tenisiste pretiniecei ļāva izcīnīt tikai vienu punktu un svinēja pārliecinošu uzvaru setā.

Arī trešo setu Sevastova uzsāka pārliecinoši un jau pirmajā geimā lauza pretinieces servi. Pēc tam Latvijas tenisiste Halepu nobreikoja arī trešajā geimā, bet ceturtajā geimā Sevastova atspēlēja divas breikbumbas un izvirzījās pārliecinošā vadībā ar 4-0. Piektajā geimā Latvijas tenisiste jau septīto reizi šajā mačā lauza pretinieces servi, bet pie sev nelabvēlīgā rezultāta 0-5 Halepa no turpmākās cīņas atteicās.

Par otrās kārtas pārvarēšanu Sevastova jau ir nopelnījusi 70 punktus WTA vienspēļu rangā.

Sevastova, kas šajā turnīrā izlikta ar astoto numuru, WTA rangā šonedēļ ieņem 62.vietu, bet Halepa atrodas 96.pozīcijā.

Iepriekš abas tenisistes savā starpā bija tikušās vienu reizi, kad pagājušā gada Lapalmas ITF 25 000 sērijas turnīra pirmās kārtas mačā Sevastova uzvarēja ar rezultātu 6-2, 7-6 (7:4).

Turnīra ceturtdaļfinālā Sevastova tiksies ar čehieti Lūsiju Hradečku vai austrieti Ivonnu Moisburgeri.

Kā ziņots, pirmās kārtas mačā Sevastova otrdien ar rezultātu 6-2, 6-4 pieveica spānieti Lauru Tio Pousu, kura sekmīgi pārvarēja kvalifikācijas kārtu. Savukārt Halepa pirmajā kārtā ar 7-5, 6-2 pieveica čehieti Renātu Voračovu.

Jau ziņots, ka šis ir otrais WTA turnīrs, kurā Sevastova iekļuvusi izlikto spēlētāju vidū. Pirmo reizi viņa izsēto skaitā bija maijā notikušajā Strasbūras WTA “International” turnīrā, kurā piedzīvoja zaudējumu ceturtdaļfinālā.

Bādgašteinas turnīra vienspēļu pamatsacensībās Sevastova spēlē pirmo reizi karjerā. 2008.gadā Latvijas tenisiste zaudēja kvalifikācijas izšķirošajā mačā, bet pagājušajā gadā viņa auss iekaisuma dēļ atteicās no pamatturnīra pirmās kārtas cīņas.

Kā ziņots, Sevastova šodien aizvadīs arī šī turnīra dubultspēļu sacensības, kurās startēs pārī ar austrieti Sandru Klemenšitsu un pirmajā kārtā spēkosies ar čehietēm Voračovu un Klāru Zakopalovu.

Šis mačs sāksies ne ātrāk par plkst.15.

Otrās kārtas mačā, kas vienlaicīgi būs arī ceturtdaļfināls, šī mača uzvarētājas tiksies ar galvenajām favorītēm čehietēm Ivetu Benešovu un Barboru Zahlavovu Stricovu, kuras izliktas ar pirmo numuru.

Arī pagājušajā gadā Sevastova kopā ar austrieti Melaniju Klafneri spēlēja Bādgašteinas turnīra dubultspēlēs un zaudēja jau pirmajā kārtā.

Kā ziņots, aizvadītajā nedēļā Sevastova piedalījās Prāgas WTA “International” sērijas turnīrā, kur pirmās kārtas mačā ar rezultātu 4-6, 5-7 zaudēja mājiniecei Lūsijai Safarovai, kas bija izlikta ar pirmo numuru.