Sevastova piekāpjas Katerinai Bondarenko

24.06.2009 13:33

Latvijas labākā tenisiste liepājniece Anastasija Sevastova Vimbldonas čempionāta sieviešu vienspēļu turnīra pirmās kārtas mačā otrdien ar rezultātu 3-6, 6-7 (5:7) piekāpās Katerinai Bondarenko no Ukrainas.

Spēlē sākās ar Bondarenko un Sevastovas pārliecinoši gūtiem punktiem pie savas serves, tomēr ceturtajā geimā ukrainiete pirmo reizi lauza Latvijas tenisistes servi. Uz to gan Sevastova atbildēja ar to pašu un pēc sestā geima rezultāts atkal bija neizšķirts 3-3. Astotajā geimā uz pretinieces serves atkal veiksmīgāka bija Bondarenko, bet devītajā, servējot ukrainietei, viņa ar ceturto setbumbu, tomēr spēja pirmo setu noslēgt savā labā – 6-3.

Otro setu ar diviem uzvarētiem geimiem uzsāka Sevastova, tomēr trešajā geimā pretiniece lauza latvietes servi. Mačs turpinājās līdzīgā cīņā un pēc sešiem geimiem rezultāts setā atkal bija neizšķirts 3-3. Turpinājumā Sevastova arvien pārliecinošāk spēlēja pie savas serves, bet Bondarenko, savas serves aizstāvēšana sagādāja lielas problēmas – septīto geimu viņa uzvarēja, bet devītajā geimā Sevastova ieguva pat četras setbumbas, tomēr arī šoreiz Bondarenko spēja visas aizstāvēt un rezultāts kļuva 5-5. 11.geimā Sevastova uz savas serves neļāva pretiniecei uzvarēt, bet Bondarenko neļāva pretiniecei gūt punktu arī nākamajā geimā, tāpēc sets turpinājās taibreikā.

Papildgeimu Sevastova uzsāka ar zaudētu izspēli uz savas serves, bet brīdi vēlāk ukrainiete panāca arī 2:0. Nākamajās četrās izspēlēs labāka bija Sevastova, tomēr Bondarenko panāca izlīdzinājumu 4:4. Vēlāk Bondarenko ieguva mačbumbu (6:5), ko arī izmantoja un noslēdza spēli savā labā.

WTA pasaules rangā šobrīd Sevastova atrodas 126.vietā, bet Bondarenko ieņem 73.pozīciju. Abas tenisistes līdz šim savā starpā nebija tikušās.

Otrajā kārtā Bondarenko tiksies ar vienu no galvenajām favorītēm, pieckārtējo sacensību čempioni amerikānieti Venusu Viljamsu, kura izlikta ar trešo numuru, vai Stefāniju Vegelu no Šveices.