Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

Sevastova Sidnejas WTA “Premier” turnīra pirmajā kārtā zaudē pērn ranga pieciniekā bijušajai Cibulkovai

08.01.2018 08:07

Anastasija Sevastova pirmdien Sidnejas WTA “Premier” sērijas turnīra pirmajā kārtā ar rezultātu 3-6, 1-6 zaudēja Dominikai Cibulkovai no Slovākijas.

Latvijas tenisiste, kura pirmdien publicētajā pasaules rangā atgriezīsies sev rekordaugstajā 15.vietā, dalību turnīrā noslēdza ar vienu ranga punktu, nespējot atkārtot iepriekš Brisbenas WTA “Premier” turnīrā iespēto, kur viņa tika līdz pusfinālam.

Spēles pirmajā geimā, kurš ilga desmit minūtes, Sevastovai bija trīs breika iespējas, taču Cibulkova tās atspēlēja, arī nākamjos četros geimos uzvarot servētājai. Izšķirošais pirmajā setā izrādījās sestais geims, kurš Cibulkova izmantoja savu pirmo un šajā setā arī vienīgo breikbumbu, panākot 4-2 savā labā. Slovākiete veiksmīgi uzbruka pie Latvijas tenisistes otrās serves, iegūstot sev vēlamo pārsvaru.

Nākamajā geimā Sevastova varēja breika deficītu atspēlēt, jo bija vadībā ar 40:0, taču arī šoreiz Cibulkova nesalūza un atspēlēja trīs breikbumbas, pēc tam panākot arī uzvaru setā.

Tikmēr spēles otrajā setā kortā jau pilnībā dominēja Cibulkova, kura vēl divas reizes guva punktu Sevastovas servē, panākot 4-0 savā labā, beigās vēl reizi nobreikojot pretinieci, kas deva pārliecinošu uzvaru 78 minūtes ilgušajā cīņā.

Sevastovai, kura turnīrā bija izlikta ar astoto numuru, un 26.vietā esošajai Cibulkovai šī bija otrā savstarpējā spēle, bet pirmā notika ļoti sen, 2010.gadā Pekinā Latvijas sportistei svinot panākumu trijos setos.

2016.gadā Cibulkova triumfēja WTA sezonas finālturnīrā un pirms gada bija piektajā vietā pasaules rangā, turklāt pērn martā pakāpās pat uz ceturto pozīciju. Pērn augustā viņa aizkļuva līdz finālam Ņūheivenas turnīrā, tomēr kopumā sezonas otro pusi slovākiete aizvadīja neveiksmīgi un pašlaik jau ir ārpus pasaules ranga divdesmitnieka.