Vējš: ZR 13.5 m/s

Vārdadiena: Daina, Dainida, Dainis

Sezonu sāka ar divām uzvarām

Atslēgvārdi handbols | virslīga | vaiņode

Latvijas handbola virslīgas jauno sezonu ar divām uzvarām ir sākusi "Vaiņode", kas ar 30:29 (17:14) pārspēja komandu "MSĢ/LAT-Hertz", bet ar 35:28 (19:12) pārspēja "ASK/LSPA" vienību. Trešajā mačā gan viesos nācās ar 33:46 (14:26) atzīt "Dobeles Tenax" pārākumu.

Mačā pret "MSĢ/LAT-Hertz" pirmajā puslaikā ritēja līdzvērtīga spēle ar vaiņodnieku nelielu iniciatīvu. Mūsējie ne reizi nebija iedzinējos, bet "Vaiņodes" lielākais pārsvars mačā bija 3 vārti, ko murjānieši atspēlēja, un četras reizes pirmajā pusstundā rezultāts bija neizšķirts. Pirmā puslaika pēdējās divās minūtēs "Vaiņodei" padevās 3:0 izrāviens, kas ļāva pārtraukumā doties, esot vadībā ar rezultātu 17:14.

Otrā puslaika lielākajā daļā spēles tendences nemainījās. Vaiņodnieki turējās nelielā vadībā, bet mūsējo sāncenši, lai arī tālu neatpalika, rezultātu izlīdzināja tikai vienreiz, panākot 20:20.

Puslaika beigu daļu tomēr sekmīgāk aizvadīja Murjāņu Sporta ģimnāzijas audzēkņi, kuri 57. minūtes sākumā pirmoreiz mačā izvirzījās vadībā (29:28). Mača galotnē izrauto uzvaru "Vaiņodei" nodrošināja Jurģa Strēļa 2 goli 57. un 58. minūtē.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais spēlētājs ar 11 vārtiem bija Ainārs Pāvils.

Cīņā pret "ASK/LSPA" vaiņodniekiem 4 pēc kārtas iemesti vārti deva samērā drošu vadību ar rezultātu 8:3. Tomēr turpmākajās desmit minūtēs nedaudz produktīvāks bija viesu uzbrukums, un 22. minūtē "Vaiņode" bija vadībā vairs tikai ar 12:10. Pirmā puslaika atlikušajā daļā mājinieki uzvarēja ar 7:2, kas ļāva doties pārtraukumā ar 7 vārtu pārsvaru (19:12).

Pēc pārtraukuma laukuma saimnieki palielināja savu vadību, bet pēc mājinieku nelieliem krīzes brīžiem "Vaiņodes" pārsvars divreiz saruka līdz plus 5. Tomēr vaiņodnieki droši aizvadīja arī otrā puslaika galotni un nosargāja pārliecinošu uzvaru.

Ainārs Pāvils un Jurģis Strēlis guva pa 11 vārtiem.

Dobelē A. Pāvils trešajā minūtē samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet mājinieki līdz puslaika vidum nodrošināja šīs spēles izšķirošo pārsvaru – 15:2. Turpinājumā viesi vienīgi līdzsvaroja cīņu un pāris reizes pietuvojās līdz 8 vārtu starpībai.

Ainārs Pāvils arī šajā spēlē guva 11 vārtus.

Svētdien "Vaiņode" savā laukumā tiksies ar komandu "Celtnieks Rīga".