Trešdiena, 23. septembris Vanda, Veneranda, Venija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Skolēniem jāsporto svešās zālēs

Skolēniem jāsporto svešās zālēs
28.08.2006 19:38

0

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, notiek pēdējie mācību iestāžu sagatavošanas darbi, lai jau pēc pāris dienām skolēni varētu uzsākt vai atsākt zinību apgūšanu. Fizisko nodarbību stundas krietni atšķiras no citiem priekšmetiem, turklāt tām vajadzīgas īpašas telpas. Nepietiek ar parastu klasi, ir vajadzīga sporta zāle, un vēlams, lai tā atbilstu sporta laukumu standartiem, lai būtu iespējams pilnvērtīgāk apgūt visus obligātos sporta veidus.

Aizvadītajā vasarā visievērojamākās pārmaiņas Liepājā skārušas 3.pamatskolu, kuras vadītāji ir atraduši sponsorus un pamatīgi atjaunojuši savas skolas sporta zāli. Liepājas pilsētas sporta skolotāju metodiskās apvienības vadītāja, Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5.vidusskolas sporta skolotāja Ginta Kaire atzīst, ka, pieņemot sporta zāles pirms jaunā mācību gada sākuma, 3.pamatskolas sporta zāle viņai sagādāja ārkārtīgi patīkamu pārsteigumu – ar atbalstītāju palīdzību ir nomainīta zāles grīda, izkrāsotas sienas.

Tomēr šajā reizē gribējām pievērsties ne tik daudz jautājumam par zāļu sakoptību, bet gan par to atbilstību standartiem. Kādreizējais sporta skolotāju metodiskās apvienības vadītājs, Jāņa Čakstes Liepājas 10.vidusskolas sporta skolotājs Guntis Jēkabsons lēš, ka no aptuveni 21 mācību iestādes (ieskaitot sākumskolas, pamatskolas, arodskolas, jūrniecības, mākslas un mūzikas skolas), tikai aptuveni trešajai daļai jeb astoņu skolu zāles atbilst visiem standartiem un tur iespējams gan aizvadīt pilnvērtīgu mācību procesu pašiem, gan izīrēt telpas citus skolu vai pat sporta klubu pārstāvjiem.

Šādas mācību iestādes ir jau minētā 3.pamatskola, 2., 6., 7., 8., 15.vidusskola, kā arī 48.arodskola. Pārējam skolām (lielākoties tām, kuras atrodas centrā) ir viena kopīga problēma – sporta zāles ir pārāk mazas. Lai arī nodarbības tajās var notikt, atsevišķu sporta veidu, piemēram, volejbola, apgūšanai ir nepieciešamas plašākas telpas. Iecienīta sporta zāle, kurā nodarbības aizvada Liepājas skolu audzēkņi, ir “Daugavas” sporta zāle. To apmeklē 5., 10., 12. vidusskolas, katoļu sākumskolas, Mākslas vidusskolas audzēkņi, savukārt 1.vidusskolas un Jūrniecības koledžas audzēkņi nodarbojas Jūrnieku centra zālē. Katrs izlīdzas, kā prot, bet absurdākais šajā situācijā ir tas, ka pilsētas centrā ir tikai viena, gandrīz 70 gadu veca sporta zāle, kura tad arī tiek nepārtraukti izmantota.

Došanās uz citu skolu zālēm nav tikai uzskaitīto skolu problēma, tā 11.vidusskola sporta stundām izmanto gan Celtnieku zāli, gan manēžu, kurā nākas sportot arī Internātskolas audzēkņiem.

Uz šī fona ne visi izprot nepieciešamību pilsētā uzsliet 9 miljonus vērtu sporta halli, pie tam vietā, kurā jau atrodas Liepājas centrālais apjumtais sporta komplekss: “Protams, ka pilsētai ir nepieciešama viena liela un moderna sporta zāle, bet apšaubu lietderību šim mērķim tērēt tik ievērojamus līdzekļus. Vai tiešām ir lietderīgi nojaukt Sporta un kultūras pili, nevis multihalli būvēt citā vietā? Vai lietderīgi tērēt šim projektam tik lielu summu? Par mazāku naudu varēja censties vismaz ik pēc pāris gadiem uzsliet lētāku celtni, kas kalpotu skolām, arī sporta skolai?” spriež Guntis Jēkabsons.

Liepājas Skolu valdes priekšsēdētāja Ludmila Molčanova informēja, ka gadā dažādu sporta zāļu īrei pilsētā tiek tērēti 8 500 lati. Summa it kā nav liela, bet nav arī maza. Molčanovas kundze atzīst, ka līdzekļus lietderīgāk būtu izmantot, ja šo summu varētu ieguldīt nevis telpu īrēšanai, bet iegādājoties skolām nepieciešamo aprīkojumu. Šajā situācijā tiek domāts arī par taupību, jo sporta zāles netiek īrētas visa mācību gada garumā – agrā rudenī un vēlā pavasarī nodarbības parasti tiek aizvadītas svaigā gaisā.

Taču katastrofāla ir arī situācija ar vieglatlētikas un futbola nodarbībām svaigā gaisā. Piemēram, “Daugavas” stadiona skrejceļš ir tik bēdīgā stāvoklī, ka ir nolemts tur nerīkot vieglatlētikas sacensības skolām. To apstiprina arī Liepājas domes Sporta pārvaldes priekšnieks Artis Lagzdiņš: “Skolotāji nolēma “Daugavas” stadionā vieglatlētikas sacensības neaizvadīt, jo skrejceļš bērniem un jauniešiem ir kļuvis bīstams. Mēs gan ļoti ceram uz valsts investīciju programmu, kas varētu segt pusi no aptuveni 500 000 tūkstošu latu lielajām izmaksām, kas nepieciešamas, lai atjaunotu skrejceļu, bet otru pusi segtu pašvaldība.”

Tiesa, pavisam bez skolēnu sportošanas pilsētas centrālajā stadionā neiztiks, jo septembra beigās tur norisināsies Olimpiskā diena. G.Kaire sacīja, ka ir pietiekami daudz sporta veidu, kuros nav vajadzīgs izmantot skrejceļu: “Olimpiskās dienas laikā spēlēsim futbolu, basketbolu, bet skrejceļu neplānojam izmantot, jo tas mūsu audzēkņiem drīzāk var radīt veselības problēmas, nevis dot kādu labumu.”

Jau vasaras sākumā rakstījām par to, ka pilsētā ir liels futbola laukumu deficīts, precīzāk sakot, laukumi ir, un tie pat ir labas kvalitātes, tomēr lielākā daļa atrodas sporta kluba “Liepājas metalurgs” apsaimniekošanā, kas par laukumu īri prasa krietnu samaksu (“Daugavas” stadiona rezerves laukumā tā ir aptuveni 50 latu par vienu stundu). Vēl pagājušajā mācību gadā liela daļa skolu futbolu spēlēja pludmalē, jo tā bija vienīgā iespēja bez maksas apgūt kājbumbas prasmi. Šogad situācija ir uzlabojusies, Liepājas Sporta pārvaldes priekšnieks Artis Lagzdiņš stāsta, ka ir panākta vienošanās ar “Liepājas metalurgu” par to, ka trīs skolas, kuras atrodas centrā (1., 10. un 12.vidusskola) varēs izmantot rezerves laukumu sporta nodarbībām. Izmaksas šajā gadījumā uzņemsies Sporta pārvalde.

Ja no vieglatlētikas skrejceļiem izmantojami ir tikai daži, tad paliek vēl tāllēkšanas un lodes grūšanas sektori, kuri gan ne vienmēr ir pieejami. Sporta skolotāji stāsta, ka, dodoties uz stadionu, reizēm ir jāzīlē, vai izdosies tikt pie kāda sektora, vai arī nāksies atkal doties uz pludmali, lai trenētos, piemēram, granātu mešanā. Šādās reizēs omulīgi nevar justies ne jūrmalas apmeklētāji, ne skolotāji, jo nemitīgi jāraizējas par pludmales apmeklētāju drošību.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz