Piektdiena, 23. oktobris Daina, Dainida, Dainis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sporta karaliene jaunā tērpa gaidās

Sporta karaliene jaunā tērpa gaidās
25.06.2007 18:01

0

Par Liepājas vieglatlētu nedienām ir rakstīts jau ne reizi. Vienīgais pilsētas skrejceļš nupat jau ir tik nožēlojamā stāvoklī, ka Liepājas čempionāts tiek rīkots Aizputē. Taču sporta skolas “Daugava”, kuras paspārnē atrodas mūsu vieglatlēti, direktors Andris Valdmanis saka: “Ziņas par šī sporta veida nāvi ir krietni pārspīlētas.” Izskatās, ka pašlaik mūsu pilsētas vieglatlētiem pamata optimismam ir krietni vairāk nekā desmit iepriekšējos gados kopā, jo jau šogad ir paredzēts sākts skrejceļa rekonstrukciju.

Lai varētu runāt par jebkura sporta veida eksistenci un attīstību, ir nepieciešamas mūsdienīgas sporta bāzes un kvalificēti treneri. Ar jauno talantu audzinātājiem Liepājā viss vairāk vai mazāk ir kārtībā. Treneru skaits sporta skolā “Daugava” nav liels – kopā darbojas seši speciālisti, bet bērnu skaits svārstās ap 100 audzēkņiem.

Bēdīgāk ir ar mūsu sportistu galveno un faktiski arī vienīgo bāzi – “Daugavas” stadionu. Skrejceļš ir tādā stāvoklī, ka, lai sportisti neiedzīvotos savainojumos, mačus šeit vairs nevar sarīkot. Arī treniņu laikā, lai arī vieglatlēti pazīst teju katru bedri un katru deformēto gumiju, neizdodas izvairīties no traumām. Par mūsējo iecienītāko bāzi ir kļuvis stadions Aizputē, kur tiek rīkots arī Liepājas čempionāts, un turpat divas līdz trīs reizes nedēļā liepājnieki aizvada treniņus.

“Daugavas” stadiona skrejceļa gumijas vēl varbūt pat varētu izturēt slodzi, taču katastrofālā stāvoklī ir pamats, uz kā segums atrodas. Tas ir izdrupis, atsevišķās vietās izveidojušās bedres, viena no tām atrodas tieši pretī rietumu tribīnes centrālajai daļai. Tiesa, pašiem mazākajiem sportistiem daugavieši rīko sacensības, bet īsajām skriešanas distancēm var izmantot tikai dažus skrejceļus, savukārt garākās distances jāveic blakus esošajā palīgstadionā.

Taču, pat neskatoties uz šīm nedienām, sportotgribētāju netrūkst. Apstaigājot Liepājas mācību iestādes, audzēkņus piesaista paši treneri, kuri nesnauž arī pilsētas skolu sacensībās, cenšoties pierunāt sekmīgākos sportotājus pievērsties vieglatlētikai. Visai izplatīti ir gadījumi, kad kādreizējie vieglatlēti atved trenēties savus bērnus.

Bez atbilstošas bāzes vieglatlētikā nebūs ne meistarības, ne masveidības, uzskata sporta skolas “Daugava” direktors Andris Valdmanis. “Balstoties tikai uz dažiem entuziastiem, tik vien atliek, kā cerēt, ka laiku pa laikam izdosies izvilkt kādu zelta zivtiņu, kā tas bija ar Poļinu Jeļizarovu.” Viņa gan nav vienīgā, kas ir iekļauta Latvijas izlasē vai tās kandidātu sarakstā. Pieaugušo komandā viņai kompāniju veido Marina Surņina, kura vienlaikus strādā arī par treneri un Irina Štūla-Pankoka. Savukārt jauniešu izlasē startē Aleksandrs Čarkins un Jevgēņijs Bobrovs.

Uz citu Latvijas vieglatlētikas skolu fona liepājnieku pozīcijas nav augstas, taču ir labākas par vidējo līmeni. Desmitniekā mūsējo nav, taču arī zemāk par padsmitajām vietām tie reti kad nokrīt. Par tā saucamajiem elites sportistiem lielākoties rūpējas treneris Vjačeslavs Aloncevs, kurš lielākoties darbojas ar pieciem, sešiem audzēkņiem. Vēl no vecās gvardes ierindā ir palicis arī Jēkabs Kupšis, bet lielākā daļa treneru ir no jaunās paaudzes – progresējošais treneris Vjačeslavs Gaļinskis, kurš ir izaudzinājis divus Latvijas junioru izlases līmeņa sportistus – Aleksandru Čarkinu un Jevgēņijs Bobrovu, Poļinas Jeļizarovas talanta atklājēja Marina Surņina, kā arī Daiga Stumbre un Vineta Vārna.

Situācija mūsu pilsētas vieglatlētikā ir izveidojusies tāda, ka Liepājā netiek koptas citas disciplīnas, izņemot skriešanu. No pašreizējiem treneriem vēl vienīgi J.Kupšis padarbojas ar metējiem, bet lēkšanas disciplīnas gandrīz vispār netiek kultivētas. Šāda situācija nav saistīta vienīgi ar atbilstošu speciālistu trūkumu, jo citu disciplīnu sektori “Daugavas” stadionā ir vismaz tikpat sliktā stāvoklī kā skrejceļš.

Taču šogad šajā jautājumā beidzot ir iespīdējis ilgi gaidītais saules stars, jo no Latvijas Attīstības aģentūras beidzot ir saņemts finansējums stadiona skrejceļa atjaunošanai. Liepājas Sporta pārvaldes priekšnieks Artis Lagzdiņš pastāstīja, ka pašlaik viss liecina par to, ka skrejceļa atjaunošanas darbi sāksies jau šogad.

Veicot darbus stadionā, jāņem vērā futbolistu intereses, bet Latvijas čempionāts beigsies tikai novembra sākumā, tāpēc pirmā skrejceļa rekonstrukcijas kārta sāksies rudenī. Tad ir paredzēts nomainīt segumu, uz kā atrodas skrejceļš, savukārt nākošā gada sākumā plānots sākt jaunā skrejceļa uzklāšanu. Tas, vai darbus izdosies pabeigt līdz 2008.gada futbola sezonas sākumam, gan vēl nav zināms, taču tagad vismaz Liepājas vieglatlētiem ir cerības jau tuvākajā laikā tikt pie laba līmeņa treniņapstākļiem pašu mājās, kā arī ir cerības uz kādreiz tradicionālo sacensību “Liepājas kausi” atdzimšanu.

Andris Sudmalis,
“Kurzemes Vārds”

Iespējams, ka šī ir pēdējā vasara, kad “Daugavas” stadiona skrejceļš izskatās šādi. Jau rudenī ir paredzēts uzsākt tā rekonstrukciju.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz