Otrdiena, 24. novembris Velta, Velda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sports ceturtdaļgadsimta garumā

Sports ceturtdaļgadsimta garumā
09.02.2007 18:58

0

Kad pirms nedēļas Liepājas Latviešu biedrības namā norisinājās 2006.gada sporta dzīves laureātu godināšana, atzinību par ieguldījumu Liepājas sporta dzīvē saņēma arī viena no šīs nozares leģendārākajām personībām – ilggadējais Liepājas Fiziskās kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājs Arnolds Upmalis. Viņa vārdu nevar saistīt ar atsevišķa sporta veida attīstību, kā tas ir ar balvas par mūža ieguldījumu otru saņēmēju – Ausmu Lēmani. Taču šis ir tas gadījums, kad cilvēks ir sevi visu veltījis sporta dzīvei – bez izteikti spilgtām epizodēm, taču darbs vienmēr tika veikts kārtīgi – “ar zemnieka pamatīgumu un apķērību”.

Interesanti, ka savu līdz šim jaunāko apbalvojumu Arnolds Upmalis saņēma sarīkojumā, pie kura pirmsākumiem Liepājā viņš pats ir stāvējis. Ideja par pilsētas labāko sportistu, bet vēlāk arī treneru godināšanu, gan nav viņa – to iesāka laikraksts “Komunists”, bet gaviļnieku sumināšana no šaurajām redakcijas telpām vispirms pārcēlās uz Upmaļa kabinetu, bet tad uz Liepājas teātri un Metalurgu kultūras pili. Svinības esot bijušas tik populāras, ka ne apgriezties. Kultūras pils telpās viesiem tika piedāvātas dažādas atrakcijas, un gribētāju piedalīties netrūcis, savukārt teātrī sporta laureāta apmeklētājus izklaidēja tobrīd mūzikas tirgū ļoti pieprasītais liepājnieku ansamblis “Credo”.

Upmaļa kungam vispār padevās sarīkot šejienes standartiem itin grandiozus pasākumus, piemēram, Latvijas līmeņa sacensību atklāšanas svinības “Daugavas” sporta zālē un stadionā, kad gribētāju vērot Riharda Rubīna veidoto priekšnesumu bija tik daudz, ka tika izgāzti stadiona lielie vārti, un brīnums, ka neviens necieta.

Izklaides sarīkojumi cilvēkiem ir vienmēr patikuši, taču ne jau plezīru organizēšanas dēļ A.Upmalis nostrādāja par Liepājas sporta dzīves vadītāju ceturtdaļgadsimtu. Tās bija tikai tādas odziņas, bet, raksturojot viņa darbošanos Liepājas sporta druvā, drīzāk ir vietā jau piesauktais salīdzinājums ar zemnieku – nedaudz smagnējs savā darbībā, liela darba kārtīgs paveicējs un, kad bija nepieciešams, varēja arī daudz ko izcīnīt. Bet galvenais, ka viņa darbības laikā pilsētas sporta dzīvē valdīja drošības sajūta un stabilitāte.

Skatītāju vidū tik ļoti iecienīto sacensību krāšņo atklāšanas ceremoniju nebūtu, ja Liepājā, daudzējādā ziņā pateicoties tieši A.Upmalim, netiktu rīkotas Latvijas mēroga sacensības, bet mūsu pilsētā taču norisinājās arī PSRS līmeņa sacensības daudzos sporta veidos, un jāmin arī pilsētas mēroga sporta notikumi – riteņbraukšanas un skrējēju dienas, arī atvērto durvju dienas dažādās Liepājas sporta bāzēs, kad ikviens interesents varēja izmēģināt savus spēkus tajā vai citā sporta veidā.

Lai sekmīgi piedalītos tā dēvētajā sociālistiskajā sacensībā, un Liepājai nepārmestu to, ka šeit ir pārāk maz sportotāju, A.Upmalis savulaik atskaitēs ir ierakstījis tādus ciparus, kas izrādījās labākie Latvijā, un par to pienācās ceļojošais karogs – kā jau pirmrindniekiem. Tas nozīmēja LPSR Fiziskās kultūras un sporta komitejas bosa Daumanta Znatnaja ierašanos pilsētā pie jūras. Pati apbalvošana jau noritēja raiti, bet, kad augstais viesis nākošajā dienā, nevienam nezinot, apstaigāja Liepājas sporta bāzes, izrādījās, ka no sportotāju tūkstošiem, kam tur bija jāspieto, jo pilsētā taču puse no visiem iedzīvotājiem (ieskaitot zīdaiņus un sirmgalvjus) skaitījās sportotāji, nav ne vēsts.

Lai nākošajā reizē, kad Liepāja saņēma apbalvojumu par “godam nopelnīto” sporta druvas kopšanā, nebūtu jākrīt kaunā, “Daugavas” stadions burtiski kūsāja no sportotāju pārpilnības – nebija neviena brīva celiņa vai sektora, kur kāds nenodarbotos ar iecienīto sporta veidu.

Var jau teikt, ka īsti godīga šāda rīcība nebija, taču laikos, kad gandrīz jebkurā dzīves sfērā dažādās atskaitēs fiksētie skaitļi bieži vien bija svarīgāki par reāli paveikto, jāsecina, ka tāda bija padomju laiku izdzīvošanas nepieciešamība.

Kad padomju Latvijas sporta paraugpilsētā pieredzes apmaiņā ieradās sporta vadītāji no citām pilsētām, liepājniekiem bija grūti darbos apliecināt to, ka puse pilsētnieku regulāri piedalās dažādos sporta pasākumos, bet bija jau arī citas vērtības. Liepājnieki regulāri ieguva godalgas gan PSRS, gan Latvijas mēroga sacensības, arī republikas čempionu tituli bieži vien bija tik ierasti, ka pat netika uzskatīti par ko sevišķu.

Tādējādi faktu par skaitļu pierakstīšanu A.Upmaļa biogrāfijā atcerēsies drīzāk kā amizantu ierakstu – zināmā mērā sava laika nodevu, bet par viņa darba pamatīgumu daudz skaļāk runās saistībā ar Liepājā izaugušo sporta meistaru sasniegtajiem rezultātiem, prasmi rīkot visas plašās Padomju Savienības līmeņa sacensības, kā arī veiksmīgi pasniegt to visu skatītājiem, padarot sportu par svētkiem ne tikai sacensību dalībniekiem, bet arī ikvienam liepājniekam.

Savulaik A.Upmalis jau tika personificēts ar Liepājas sporta dzīvi, tad sarunās neteica, ka jāiet uz komiteju, bet vadītāja uzvārds kļuva gluži vai par visas iestādes simbolu – “Tas Upmalim…, šajā jautājumā jāiet pie Upmaļa…”.

Sporta dzīves vadītāji nevar cerēt uz tādu pašu godalgu klāstu, pie kāda tiek labākie no viņu aizbilstamajiem sportistiem, bet par krietni paveiktu darbu netiek aizmirsti arī vadītāji – padomju laikos Arnolds Upmalis kļuva tikai par vienu no diviem liepājniekiem, kam piešķīra Nopelniem bagātā sporta darbinieka titulu, bet tagad par teicami veikto darbu liels un patiess paldies viņam tika arī 2006.gada Liepājas labāko sportistu godināšanas sarīkojumā.

Andris Sudmalis,
“Kurzemes Vārds”

Pēdējo godināšanu Arnolds Upmalis piedzīvoja tieši pirms nedēļas, kad saņēma balvu par mūža ieguldījumu Liepājas sportā.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz