Sestdiena, 26. septembris Kurts, Knuts, Gundars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uz volejbola atdzimšanas sliekšņa stāvot

Uz volejbola atdzimšanas sliekšņa stāvot
10.09.2007 20:17

0

Liepāja izsenis ir zināma kā futbola pilsēta, no lielajiem komandu sporta veidiem populārs bija un ir basketbols, pēdējā desmitgadē stabilas pozīcijas ir ieņēmis arī hokejs. Blakus šiem trim vaļiem volejbols tradicionāli atrodas tādā kā ēnā. Varbūt vēl pāragri piekrist vienam no Liepājas galvenajiem volejbola aktīvistiem Gintam Jurikam par to, ka šī sporta veida piramīdas veidošana jau ir pabeigta, tomēr ir radīti būtiski priekšnoteikumi, lai tuvāko gadu laikā tas notiktu.

Par jebkura sporta veida pacelšanos puslīdz nopietnā līmenī varam runāt vienīgi tad, ja tiek veidota un attīstīta sporta veida bērnu un jaunatnes sistēma. Tā tiek sagatavoti pašu kadri, kā arī sporta veidam tiek radītas saknes jeb tradīcijas. Nu kāda gan būtu jēga, ja, piemēram, Liepājā kāds miljonārs pirms gadiem pieciem būtu nolēmis izveidot profesionālu volejbola komandu, bet nebūtu šī sporta veida bērnu un jauniešu grupu? Tāpat kā ēkas, arī sporta sistēma ir jābūvē no pamatiem. Tas arī pirms septiņiem gadiem Liepājā tika sākts. Kompleksās sporta skolas paspārnē darbu uzsāka treneris Gints Juriks, kurš trenēja divas grupas – kopā ap 20 bērnu. 2007.gadā treneru skaits ir četrkāršojies, bet audzēkņu skaits palielinājies līdz aptuveni 100 volejbolistiem.

Pirmajos gados liepājniekiem grūtību netrūka. Bija tādas treniņgrupas, kas nespēja izturēt konkurenci ar tradicionāli spēcīgajiem Kurzemes volejbola centriem – Aizputi un Kuldīgu –, tāpēc vienkārši izjuka. Tā teikt – pirmie kucēni tika noslīcināti. Rezumējot 2006. – 2007.gada sezonu, skats uz jauno volejbolistu rezultātiem jau ir cerīgāks. Liepājas KSS audzēkņi ir pierādījuši, ka spēj konkurēt ar citām Latvijas sporta skolām gan klasiskajā, gan pludmales volejbolā. Smiltīs liepājnieki jauniešu čempionāta finālposmā bija otrie, jaunietēm augstākais rezultāts bija 5.vieta. Vēl svarīgāk ir tas, ka mūsu puiši izcīnīja 3.vietu Latvijā arī klasiskajā volejbolā, bet meitenes atkal bija piektās.

Līdz ar to var uzskatīt, ka būtiskākais, kas ir paveikts līdzšinējos septiņos gados, ir jauniešu pietuvināšana pieaugušo sportam, kas Gintam Jurikam ļauj apgalvot, ka “Liepājā ir izaudzināta viena volejbola paaudze, jo līdz šim pilsētas komandu kodolu veidoja Liepājas rajona, lielākoties Aizputes un Kuldīgas audzēkņi. Var teikt, ka jaunatnes volejbols Liepājā ir ienācis, bet, kā tas attīstīsies tālāk, būs atkarīgs arī no treniņapstākļiem”.

Iespējams, sakritība, bet drīzāk – likumsakarība, ka jau aptuveni pēc mēneša Liepājas pieaugušo volejbola komanda atgriezīsies Latvijas līmeņa sacensībās. Jau rakstījām, ka komanda “Vega 1” ir pieteikta līdzdalībai Latvijas amatieru līgā. Ginta Jurika trenētās vienības kodolu veidos pieredzējušie “Vega 1” spēlētāji, bet tiks iesaistīti arī KSS vecākās grupas puiši. Gaidot sezonas sākumu, spēlētāji aizvada fiziskās sagatavotības treniņus, bet komandas vadītāji kārto licencēšanas jautājumus.

Komandas mērķis ir iekļūt Latvijas pēc spēka otrajā – Nacionālajā līgā, un, lai tas izdotos, amatieru līgas kopvērtējumā būs jāizcīna viena no pirmajām divām vietām. Slikts ir tas ierindnieks, kurš nevēlas kļūt par ģenerāli, un arī mūsu pilsētas volejbolisti loka “Schenker” volejbola līgas vārdu. Pagaidām gan ne pārāk nopietni, jo tas ir pavisam cita augstuma plaukts, kura aizsniegšanai būs jāsagaida vismaz vēl viena pašu izaudzināta volejbolistu paaudze.

Lai volejbola jaunie laiki Liepājā neapsīktu, noteikti jādomā arī par kvalificētu treneru noturēšanu un jaunu speciālistu piesaistīšanu. Līdzīgi kā citos sporta veidos, arī volejbolā cerības tiek saistītas ar pašu bijušajiem audzēkņiem, kas studē LSPA. Liepājnieki gan apzinās, ka ar pliku lokālpatriotismu zinības Rīgā guvušos trenerus uz dzimto pilsētu atpakaļ neatvilināt. Nepieciešams gan atbilstošs atalgojums, atrisināti jautājumi gan par treniņu norises vietu, gan par transportu. Šajā ziņā gan volejbolisti ne ar ko neizceļas – algas vienmēr var vēlēties lielākas, moderna sporta zāle tiek gaidīta nākošā gada vasarā, bet problēma ar KSS transportu vispār ir atsevišķas uzmanības vērta.

Lūgts vērtēt iepriekšējos septiņus gadus Liepājas volejbolā, Gints Juriks saka: “Gandrīz vai var uzskatīt, ka esam izpildījuši Latvijas Volejbola federācijas prasību par šā sporta veida piramīdas izveidošanu Liepājā. Tagad mums ir pieaugušo komanda, uz kuru jauniešiem tiekties, ir jauniešu vienības, ir arī sagatavošanas grupas. Regulāri notiek arī pilsētas čempionāts.”

Iespējams, ka volejbola attīstību Liepājā varētu veicināt vietējās federācijas izveidošana, kā tas ir futbolā un hokejā, bet galvenais darbakārtības jautājums ir komandas “Vega 1” līdzdalība amatieru čempionātā.

Andris Sudmalis,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz