Vairāk nekā pārliecinoši

12.02.2007 18:55

0

Latvijas florbola pirmajā līgā uzvaru izcīnījuši FK “Kurši”, kas savā laukumā bez ierunām lika kapitulēt turnīra pastarīšiem “Rubenes 1” florbolistiem – 16:4 (7:1, 3:1, 6:2). Kā tas nereti šosezon pierādījies, pirmajā līgā nav galvas tiesu pārāku un galvas tiesu vājāku komandu – visas ir spēkos daudzmaz līdzīgas. To apzinājās arī mūsu florbolisti, laukumā sūtot visus labākos spēkus un maksimāli mobilizējoties cīņai.  “Kuršu” florbolistiem sākums padevās vairāk nekā veiksmīgs, un mača ceturtajā minūtē mājinieki atklāja rezultātu.

Turpinot aktīvi darboties aizsardzībā un uzbrukumā, laukuma saimnieku pārsvars izpaudās vēl vairāk, tādēļ likumsakarīgs bija arī atalgojums – vārtu guvumi, kas šajā spēlē bija ne mazums. Liepājnieku pārsvars patiešām bija nospiedošs, un to apliecina arī rezultāts – pēc nedaudz vairāk kā 13 nospēlētām minūtēm viesu vārtos bumbiņa jau bija pabijusi septiņas reizes, kamēr Artūra Gabaliņa cietoksnis vēl nebija ieņemts. Pirmajā periodā Rubenes florbolistiem neilgi pirms pārtraukuma tomēr izdevās bumbiņu iedabūt mūsējo vārtos, taču tas neko būtiski nemainīja, jo cīņas turpinājumā mūsu spēlētāji joprojām demonstrēja ļoti ātru un skatītājiem baudāmu florbolu. Beigu rezultāts atbilda spēles scenārijam, un šoreiz jāsaka, ka jaunība ar visām tās pozitīvajām un negatīvajām iezīmēm uzvarēja pieredzi. Piecus vārtus šajā mačā guva Raitis Bušs, bet ar četriem precīziem metieniem izcēlās Mārtiņš Gross.

Joprojām turpinās cīņas arī citās Latvijas florbola līgās – sieviešu pirmajā līgā “LPA” spēlētājas izbraukumā piekāpās “Valmieras” meitenēm – 3:6, bet vīriešu otrajā līgā “Kurši 2” ar 5:10 zaudēja “Cēsis/CelTik” florbolistiem.

Pārbaudes spēles aizvadījuši arī Latvijas vīriešu un junioru izlases florbolisti. Pieaugušo sastāvā pirmajā spēlē pret Igaunijas florbolistiem laukumā izgāja arī Liepājas vārtsargs Mārtiņš Krūms (“Latvijas Avīze”), taču diemžēl mūsu valstsvienība piedzīvoja zaudējumu ar 2:5. Starp citu, latviešiem šī neveiksme, spēlējot ar igauņiem, bija pirmā pēdējo desmit gadu laikā. Savukārt mūsu U-19 izlase cieta divus zaudējumus Norvēģijā. Vispirms mūsējie piekāpās ar 3:5, bet dienu vēlā norvēģi bija pārāki ar 6:5. Šajos divos mačos piedalījās arī divi liepājnieki – Sandis Vilsons (FK “Kurši”) un Kārlis Dārznieks (FK “Liepāja”), taču viņi pie rezultativitātes punktiem netika.

Nākamo spēli liepājnieki aizvadīs 18.februārī pulksten 17, kad Liepājas 15.vidusskolas sporta zālē mūsējie uzņems savus galvenos konkurentus – “RTU” florbolistus. Uzvaras gadījumā jau pēc šīs spēles “Kurši” būs garantējuši vietu virslīgā.