Vieglatlētiem rekordi Krievijā

27.12.2006 18:47

0

Īsi pirms Ziemassvētkiem Kaļiņingradā norisinājās divas vieglatlētikas sacensības – “Sprinta cerība” un “Baltijas rudens”. Šajos mačos ar labām sekmēm piedalījās arī sporta skolas “Daugava” audzēkņi. Lai arī sacensības notika krietni vēlāk, nekā plānots (vēl nebija pabeigti nepieciešamie manēžas rekonstrukcijas darbi), tās tomēr pulcēja vieglatlētus lielā skaitā no vairākām valstīm. No Liepājas uz šiem mačiem ieradās desmit sportistu, no kuriem divi startēja junioru sacensībās “Sprinta cerība”, bet pārējie piedalījās jauniešu mačos “Baltijas rudens”.

Pirmajās no šīm sacensībām sev neierastā disciplīnā – 400 metru skrējienā – uz starta izgāja Poļina Jeļizarova. Distanci veicot vienā minūtē un 0,4 sekundēs, viņa palika nepārspēta. P.Jeļizarova, startējot ārpus konkurences, izmēģināja arī savus spēkus 3000 metru skrējienā, skrienot kopā ar daudz jaunākām dalībniecēm. Poļina distanci pārliecinoši pabeidza pirmā, turklāt viņas sasniegtais rezultāts – 9:42,1 – bija jauns manēžas rekords. Junioru konkurencē 400 metru distancē uz starta izgāja arī Romāns Sprosts, kurš, finišējot pēc 54,6 sekundēm, ierindojās tūlīt aiz goda pjedestāla.

Bez godalgām nepalika arī mūsu jaunieši, kas izcīnīja trīs medaļas. Vislabāk veicās Aleksandram Čarkinam, kurš ar jaunu personīgo rekordu 9:39,4 triumfēja 3000 metru skrējienā, bet uz pusi īsākā distancē ieņēma ceturto vietu (4:23,0). Gan zēnu, gan meiteņu konkurencē veiksmīgs starts liepājniekiem padevās 60 metru barjerskrējienā, kur trešās vietas ieguva Antons Ušakovs (9,3) un Jūlija Gurko (9,5), bet ceturtajā vietā ierindojās Agnese Pujate (9,6). Vēl jāmin, ka sesto vietu 200 metru skrējienā, sasniedzot jaunu personīgo rekordu – 24,3, izcīnīja Jevgēņijs Bobrovs.

Apkopojot komandu kopvērtējumu, sporta skolas “Daugava” audzēkņi 14 vienību konkurencē ieņēma astoto vietu.