Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Finālos dominēja priekulnieki un liepājnieki

16.03.2020 19:02

Marta vidū Misas kultūras namā notikušajā Latvijas šautriņu mešanas reitinga sacensībā “Vecumnieku kauss” sieviešu finālā par uzvaru cīnījās divas Priekules sportistes, bet jauniešu un junioru konkurencē triumfēja liepājnieki.

Uz starta līnijas vīriešu konkurencē izgāja 76 dalībnieki 16 apakšgrupās. Izslēgšanas spēlēm kvalificējās katras grupas trīs labākie spēlētāji. Savas vietas pie finālmērķa šoreiz izcīnīja Žanis Buklovskis no ŠMSK “Asās adatas” un Aigars Strēlis no ŠMK “Priekule”. Abi bija apņēmības pilni cīnīties par uzvaru, bet spēcīgāks šoreiz izrādījās Aigars, kurš uzvarēja ar rezultātu 5-2. Nauris Gleglu no “Bams Darts” un Laimonis Naglis no SK “Kuorsova” izcīnīja 3. vietu.

Sieviešu konkurencē meistarība līdz finālam aizveda māti un meitu – Irēnu Bauzi un Kristīni Mickus (abas no ŠMK “Priekule”). Šoreiz virsroku ņēma pieredze, un galveno kausu ar fināla rezultātu 5-3 izcīnīja Irēna. Priekulniecēm nokļūšana līdz finālam nebija viegla, jo Irēna pusfinālā tikai ar 5-4 uzvarēja Miu Hedstromu (ŠMSK “Asās adatas”), bet Kristīne ar 5-3 pieveica Andu Seimani no BDK “Lūsis”.

Junioru grupā jau otro reizi pēc kārtas 1. vietu izcīnīja Kristers Laivenieks no ŠMK “Liepāja”, aiz sevis atstājot Ketiju Ozolu no Irlavas un Martu Rogu no Vecumniekiem.

Jauniešu konkurencē četrās grupās spēkiem mērojās 13 dalībnieki, bet izslēgšanas spēlēm kvalificējās astoņi sportisti. Uzvarētāja godu šajā grupā jau vairākas sacensības pēc kārtas neatdod Liepājas šautriņu metējs Ralfs Laumanis, kurš finālspēlē ar rezultātu 3-0 uzvarēja Danielu Delveri. Markuss Jansons un Kristers Deiders ierindojās 3.”vietā. Visi šie zēni pārstāv Liepājas klubu “Vienradzis”.

Nākamajām Latvijas reitinga sacensībām bija jānotiek Jēkabpilī 4. aprīlī, bet “Covid-19” vīrusa dēļ visas šautriņu mešanas sacensībās pagaidām ir atceltas.