Finiša cīņā palika trešais

10.07.2018 07:02

Latvijas riteņbraukšanas čempionāta elites grupas 185 kilometru garā brauciena finiša spurtā dunalcnieks Andžs Flaksis tikai sekundes vienu simtdaļu zaudēja čempionam Kristam Neilandam un 2. vietas ieguvējam Aleksejam Saramotinam. Latvijas čempionātā atzīstami panākumi bija arī Liepājas jaunajiem velosportistiem.

Distances 185 kilometrus veidoja astoņi Talsu pilsētas apļi, kā arī divi lielie Sabiles apļi, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija. Jau sākuma daļā, pēc vairāku sportistu aktīvajiem izrāvieniem noformējās sešu sportistu liela līderu grupa, kurā ietilpa Krists Neilands, Viesturs Lukševics, Māris Bogdanovičs, Aleksejs Saramotins, Andžs Flaksis un Mārtiņš Pluto. Starp tuvākajiem sekotājiem bija Toms Skujiņš, Gatis Smukulis un Ēriks Toms Gavars, tomēr jau pirms iebraukšanas pēdējos sešos Talsu pilsētas apļos kļuva skaidrs, ka šim trio būs teju neiespējami panākt līderus.

Galvenā cīņa par uzvaru sākās pēdējos trīs apļos, kad līderu sešinieks sadalījās. Vadībā atradās Flaksis, Neilands un Saramotins, kuri pēdējā aplī aizdevās nepilnas minūtes vadībā pret tuvākajiem sekotājiem. Noslēdzošajos kilometros sacensību galvgalī bija vērojama spraiga taktiska cīņa. Visaktīvākais tajā bija Flaksis, tomēr dramatiskajā finiša spurtā pārāks izrādījās kuldīdznieks Neilands, kurš valsts čempionāta grupas braucienā triumfēja otro gadu pēc kārtas. Finišā čempiona rezultāts bija 4 stundas 18 minūtes un 39 sekundes, un tāds pats laiks bija 2. vietas ieguvējam Aleksejam Saramotinam, bet Andžs Flaksis no abiem pirmo divu pozīciju ieguvējiem atpalika nieka 0,01 sekundi.

Junioru ieskaitē grupas braucienā 5. vietā ierindojās liepājnieks Gatis Līvs, taču tiesnešu piešķirtais sods viņu oficiālajā klasifikācijā nobīdīja uz 6. pozīciju. Jūnija vidū Madonā notikušajā Latvijas MTB čempionātā Gatis izcīnīja 3. vietu starp junioriem, kuri sacentās 35,2 kilometrus garā distancē.

Marta Petkus izcīnīja 5. vietu jaunietēm, bet jauniešu konkurencē RK “Liepāja” audzēkņi Roberts Čukurs un Rauls Gūtmanis 72 kilometrus garajā braucienā ierindojās attiecīgi 10. un 11. vietā. Individuālajā braucienā Roberts ieņēma 6. vietu.