Finišējis Latvijas džudo čempionāts jauniešiem

Rīgas sporta manēžā aizvadīts Latvijas džudo atklātās meistarsacīkstes U14 un U16 vecuma grupās. Liepājas Kompleksās sporta skolas pārstāvis Miroslavs Kļačkovskis jaunākajā vecuma grupā palika nepārspēts un kļuva par Latvijas čempionu.

06.03.2023 16:45

Latvijas jauniešu čempionātā uz tatami devās 294 džudisti no 28 klubiem. Kopumā tika aizvadīta 431 cīņa, no kurām 388 beidzās ar “ippon”, bet 43 dueļiem bija nepieciešams “golden score”.

Jaunieši abās vecuma grupās sacentās desmit svara kategorijās, bet jaunietes valsts čempiones noskaidroja astoņās svara kategorijās.

Liepājas Komplekso sporta skolu pārstāvēja deviņi sportisti, no kuriem seši kāpa uz goda pjedestālu.

Vissekmīgāk no mūsējiem čempionātu aizvadīja Miroslavs Kļačkovskis, kurš U14 vecuma grupā startēja svara kategorijā līdz 46 kilogramiem un 12 sāncenšu konkurencē izcīnīja 1. vietu.

Goda pjedestāla otro pakāpienu ieguva divi liepājnieki – Dmitrijs Ļeļotko un Genādijs Zvirgzds.

Dmitrijs vicečempiona titulu izcīnīja U14 vecuma grupā svarā līdz 38 kilogramiem, bet Genādijs 2. vietu ieguva U16 vecuma grupā svara kategorijā līdz 46 kilogramiem.

Savukārt bronzas pozīcijā finišēja Liepājas Kompleksās sporta skolas trīs džudisti.

Šādu sasniegumu ieguva Arturs Jusupovs (U16, līdz 81 kg), Antons Šadčins (U16, līdz 50 kg) un Farids Tagijevs (U14, līdz 42 kg).

Visvairāk godalgu jauniešu čempionātā sakrāja “Kyodai” pārstāvji, kuri nopelnīja 18 medaļas, no kurām astoņas bija augstākā kaluma.

1. aprīlī Saldū norisināsies starptautisks turnīrs “Saldais džudo 2023”.