Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

FK “Liepāja” UEFA Konferences līgas sezonu sāk ar minimālu zaudējumu viesos

Futbola klubs “Liepāja” ceturtdien izbraukuma spēlē Prištinā Konferences līgas pirmās kārtas pirmajā spēlē ar rezultātu 0:1 (0:1) zaudēja Kosovas komandai “Gjilani”.

07.07.2022 23:07

Mača vienīgos vārtus 37. minūtē pēc mājinieku komandas līdera Eltona Kalē centrējuma ar galvu guva Alberts Dabikajs.

Otro puslaiku liepājnieki sāka ar trim maiņām, 69. minūtē veicot vēl vienu, Dodo nomainot ar Artūru Karašausku, taču izlīdzinājumu panākt neizdevās arī pēc labām standartsituācijām, piemēram, pēc brīvsitiena pie mājinieku soda laukuma robežas Roberta Savaļnieka izpildījumā 76. minūtē.

Abas komandas turpināja meklēt ceļus uz pretinieku vārtiem, tomēr ievērojams teritoriālais pārsvars piederēja liepājniekiem.

Kompensācijas laika beigās abām komandām bija labas iespējas gūt vārtus nepilnas minūtes laikā, taču aizsardzība un vārtsargi izrādījās pārāki par uzbrucējiem.

Atbildes spēle pēc nedēļas notiks Liepājā.

Kvalifikācijas otrajā kārtā šī pāra uzvarētāji tiksies ar Šveices komandu Bernes “Young Boys”.

“Liepājai” šī ir sestā sezona uz Eiropas skatuves. Komanda trīsreiz Eiropas kausos pārvarējusi pirmo kārtu – divreiz Eiropas līgā un pērn Konferences līgā, pirmajā kārtā divu spēļu summā ar 5:2 pārspējot Ziemeļmaķedonijas “Struga”, bet otrajā kārtā pēc diviem bezvārtu neizšķirtiem pēcspēles sitienos ar 1:3 piekāpjoties Sofijas CSKA.

“Gjilani” Eiropas kausos debitēja 2020./2021. gada sezonā, kad tā pirmajā kārtā vienā spēlē ar 3:1 pieveica Sanmarīno “Tre Penne”, bet otrajā kārtā papildlaikā ar 0:2 piekāpās Nikosijas APOEL.

“Liepāja” Latvijas čempionātā ierindojas 4. vietā, bet “Gjilani” aizvadītajā sezonā Kosovas čempionātā ieņēma 3. vietu.