Aizvadīts otrais Liepājas čempionāta florbolā posms

Pēc četrām aizvadītām spēlēm Liepājas čempionāta florbolā līderos sāk nostiprināties “Tornado Titans/CF Liepāja”, bet divi panākumi otrajā posmā trijniekā pacēluši “Priekule” un “BEL CIBO/MBR” vienības, ziņo čempionāta organizators Normunds Krūmiņš.

23.10.2023 12:13

Sestdien Liepājas Olimpiskā centra Manēžu jau otro reizi šosezon piepildīja Liepājas čempionāta florbolā dalībnieki, lai visas dienas garumā aizvadītu astoņas spēles.

Pirmajā posmā nevainojamu spēlēja “Liepājas Karaļi” un “Tornado Titans/CF Liepāja”, taču pēc otrā posmā tikai titāni palikuši kā vienīgā komanda, kas spēlē bez zaudējumiem.

Liepājas čempionāta florbolā otrais posms

Rīta agrajā spēlē Florbola sporta skolas komanda devās laukumā, lai testētu spēku samērus pret sarkanajiem Titāniem. Šoreiz pieredze un rūdījums ņēma virsroku un jauniešiem neizdevās sagādāt lielu intrigu. “Tornado Titans/CF Liepāja” svinēja drošu uzvaru ar 9:3.

Turpinājumā Kuršu jaunā maiņa spēkojās ar “Liepājas Karaļiem”. Jau no pirmajām minūtēm “FK Kurši FSS” kontrolēja spēles gaitu un ātri vien 4:1 vadību. Arī otrajā puslaikā lielas izmaiņas spēlē nenotika un FSS palielināja starpību līdz 8:1. Uzvarētāju rindās divreiz precīzi bija M. Griķītis un M. Gailis.

Čempionāta rekordspēlē “Tornado Titans/CF Liepāja” ar 21:4 pieveica “Aver/Liels Auto”, kuri uz pirmo spēli ieradās stipri īsā sastāvā, par ko samaksāja ar pamatīgu neveiksmi. Uzvaras kaldināšanā M. Kostusevs piedalījās ar 6+5, K. Ošs-Ervics ar 7+1, bet E. Bunka pievienojās ar 3+4.

Viens no principiālākajiem dueļiem otrajā posmā bija spēlē starp “Liepājas Karaļiem” un “Priekuli”, kas ir pērnā bronzas dueļa atkārtojums. Šoreiz priekulnieki jau no pirmajām minūtēm parādīja pārliecinošāku sniegumu un pēc 20 spēlētām minūtēm izvirzījās vadībā ar 3:0. Spēles otrajā nogrieznī komandas apmainījās ar vieniem vārtiem, taču reāli apdraudēt uzvaru “Liepājas Karaļi” nespēja.

Uz otro spēli “Aver/Liels Auto” jau ieradās kuplākā skaitā un lieliski iesāka spēli pret spēcīgo “BEL CIBO/MBR”. Abas komandas pirmo 20 minūšu laikā vairākkārt mainījās ar vadību, taču atskanot sirēnai tablo vēstīja par kaujiniecisku 5:5.

Otro puslaiku “Liels Auto” atklāja ar vārtiem, taču pēc tā pamatīgu vārtu birumu sagādāja “BEL CIBO/MBR”, kuri 8 minūšu laikā guva 6 bezatbildes vārtus, kas vainagojās panākumā 12:7. Uzvarētāju rindās ar 4+2 uzspīdēja R. Eglītis.

Pēc labas pirmās spēles “Priekule” arī pret “Kuršu vecākiem” tēmēja tikai un vienīgi uz uzvaru. Priekulniekiem piederēja nospiedošs pārsvars, tomēr pēc pirmā puslaika tablo vēstīja par ne pārāk drošu 3:0 vadību.

Turpinājumā vecāki nespēja uzlauzt oponentu vārtus un “Priekule” svinēja “sauso” uzvaru ar 6:0. Divi vārti R. Grīnberga kontā.

Dienas priekšpēdējā mačā tālu no sensācijas sarūpēšanas nebija “Dunalka”, kas spēli pret “BEL CIBO/MBR” iesāka ar 0:5, tomēr otrajā puslaikā spēja iemigušos oponentus nopietni patramdīt. Nepilnas 7 minūtes pirms mača beigām K. Skroderēns panāca 3:5 un vēlāk, spēles pēdējā minūtē, arī 4:5.

Ar to gan nepietika, jo visus jautājumus par uzvarētāju no dienaskārtības noņēma R. Eglītis, kas sekundi pirms mača beigām nokārtoja 6:4.

Noslēdzošajā mačā “Dunalkai” pretējā laukuma pusē stājās “Kuršu vecāki”. Lielāko spēles daļu ar bumbiņu spēlēja dunalcnieki, bet vecāki atbildēja ar asiem pretuzbrukumiem. Spēles gaitā Dunalkas florbolisti pamazām audzēja pārsvaru un mača izskaņā ierakstīja tabulā panākumu ar 8:0. Uzvarā ar diviem
vārtiem izcēlās L. Senius un E. Guskis.

Pirmā posma vērtīgākais spēlētājs – M. Kostusevs

Šajā sezonā Liepājas čempionātā ienācis jaunums – pēc katra posma tiek izcelts un ar balvu sveikts katra posma vērtīgākais spēlētājs. Par Liepājas čempionāta pirmā posma vērtīgāko spēlētāju atzīts “Tornado Titans/CF Liepāja” uzbrucējs Mihails Kostusevs, kurš pirmajā posmā kaldināja komandas divas uzvaras ar 6 (3+3) rezultativitātes punktiem, apspēlējot spēcīgās “BEL CIBO/MBR” un “Priekules” komandas.