Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Ar īsu soliņu variantu maz

04.03.2013 19:40

Latvijas florbola virslīgas pirmajās divās ceturtdaļfināla spēlēs Liepājas komanda “Kurši” izbraukumā ar 3:8 (0:4, 1:3, 2:1) un 2:11 (1:2, 0:6, 1:3) atzina regulārās sezonas izvarētājas “Lielvārdes” pārākumu. Cīņā līdz trim uzvarām liepājnieki piekāpjas ar 0-2.

Kuršu jau tā īsais komandas soliņš pēc šiem mačiem kļuva vēl īsāks. Pirmo spēli mūsējie iesāka ar 13 spēlētājiem, bet dažādu iemeslu dēļ pabeidza ar 10. Spēlētāju resursu trūkums gan nebija vienīgais zaudējumu iemesls. Mača ievadā viesi īsti netika galā ar mača nozīmīguma un pilno tribīņu (Lielvārdē bija arī neliels Liepājas līdzjutēju pulciņš) faktoru. Uz tablo tas atspoguļojās rezultātā 0:4, bet pēc otrā perioda mājinieku pārsvars bija jau 7:1. Vājš mierinājums ir tas, ka kurši uzvarēja pēdējo trešdaļu – cīņas liktenis faktiski bija izlemts, un Latvijas čempioni varēja atļauties spēlēt ar mazākiem apgriezieniem. Cirkšņa savainojumu guva aizsargs Miķelis Krūms, kurš šajā spēlē guva divus vārtus.

Pirms otrās spēles “Kuršu” galvenā trenera Mārtiņa Krūma rīcībā bija tikai desmit spēlētāju, no kuriem četri florbolisti sezonas lielāko daļu virslīgā sēdēja rezervē, nevis spēlēja. Tas mūsējiem pirmajā periodā neliedza paspēkoties ar laukuma saimniekiem. “Ar labāku realizāciju varējām izvirzīties vadībā,” ir pārliecināts kuršu galvenais treneris Mārtiņš Krūms. Otrajā trešdaļā izteiktāk izpaudās “Lielvārdes” pārākums ātrumā un meistarībā, kā dēļ liepājnieki bieži pārkāpa noteikumus, bet mājinieki trīsreiz realizēja vairākumu. Šajā spēlē abi liepājnieku vārti Elana Zīverta kontā.

“Pagaidām mēs vairāk cīnāmies ar savainojumiem, nevis ar “Lielvārdi”. Tik pilna lazarete mums šosezon nav bijusi. Savainojumu dēļ mēs šajā pārī izskatāmies pēc izteiktiem pastarīšiem. Ceram, ka līdz nedēļas beigām vismaz dažus spēlētājus izdosies dabūt uz kājām. Spēlētājiem arī pašiem ir jāatrod sevī emocijas izslēgšanas spēlēm, kurās mēs cīņā par vietu pusfinālā tiekamies ar valsts čempioniem,” par savas vienības nedienām izsakās Mārtiņš Krūms.

Sērijas trešā spēle sestdien, 9. martā, pulksten 18 notiks Liepājas Olimpiskajā centrā. Ja liepājniekiem izdosies pagarināt sēriju, tad ceturtais mačs Liepājā nākamajā dienā sāksies pulksten 17.