Vārdadiena: Smuidra, Smuidris, Vitauts

Arī otrajā derbijā pārāki kurši

Atslēgvārdi florbols | kurši 2

Ilustratīvs

Abas mūsu reģiona komandas Latvijas florbola čempionāta pirmās līgas regulāro sezonu noslēdza ar principiālu savstarpēju dueli, kura likme bija iespēja piedalīties izslēgšanas spēlēs. Lejaskurzemes otrajā mazajā derbijā otro reizi pārāki bija "Kurši 2", kas "Leģionu/Grobiņas SC" pagarinājumā pārspēja ar 5:4 (2:1, 1:2, 1:1, 1:0).

Abu vienību pirmā apļa spēlē liepājnieki 8. novembrī savā tuvākajā izbraukumā Grobiņas sporta centrā bija pārāki ar rezultātu 11:8. Lielā mērā šo uzvaru kurši garantēja ar saviem virslīgas spēlētāju resursiem – Edgars Freimanis nopelnīja 7 (4+3) rezultativitātes punktus, Ralfs Polis 5 (2+3), bet Sandis Lēvalds 4 (3+1).

Pirms šī mača ar 21 punktu kopvērtējumā augstāk atradās leģionāri, kuri uzvaras gadījumā spertu platu soli pretī iekļūšanai play-off, bet izredzes uz izslēgšanas spēlēm bija arī "Kuršiem 2", kuru rēķinā 20 punkti.

Arī šīs nedēļas duelī kuršu virslīgas florbolistiem bija būtiska loma panākuma izcīnīšanā. Sandis Lēvalds un Mārtiņš Puķīte pirmajā periodā panāca 2:0 mājinieku labā, bet Jāņa Zukuļa gols grobiņniekiem pārtraukumā ļāva doties ar minimāli nelabvēlīgu rezultātu.

Jau otrā perioda pirmajā minūtē Edgars Freimanis realizēja skaitlisko vairākumu un atjaunoja kuršiem +2, taču Mārtiņš Ģelžins un Kaspars Kalns perioda vidū 13 sekunžu laikā iemeta pa vienam golam un leģionāri izlīdzināja rezultātu.

Trešā perioda ievadā Sandis Lēvalds atguva liepājniekiem minimālu pārsvaru, bet Kārlis Pupils vēlreiz līdzsvaroja rezultātu, kas šajā mačā mainījās vairs tikai vienu reizi – pagarinājuma ceturtajā minūtē, kad uzvaras vārtus guva Ralfs Polis.

Pirmās līgas izslēgšanas spēlēs iekļūst Rietumu konferences 6 labākās komandas. Šobrīd "Kurši 2" ar 22 punktiem ieņem pēdējo pozīciju, kas nodrošina līdzdalību play-off turnīrā, taču mūsējiem to var atņemt "Ķekavas buldogs", kas svētdien viesos regulārās sezonas pēdējā mačā tiksies ar kopvērtējuma vicelīderi "JeNo".