Trešdiena, 1. maijs Ziedonis

Cieta “raķešu apšaudē”

09.01.2016 16:55

Sestdien “Kurši” otrajā Latvijas florbola virslīgas spēlē pēc kārtas ielaida deviņus vārtus un savā laukumā ar 6:9 (0:2, 4:2, 2:5) zaudēja komandai “Mogo-RTU/Rockets”. Trīs vārtus liepājnieku labā guva Gints Siliņš.

Acīmredzot mācījušies no gada pirmās spēles ievada kļūdām, kurši maču pret RTU raķetēm sāka aktīvi, un pa vienai labai iespējai atklāt cīņas rezultātu bija Gintam Siliņam, Rolandam Kovaļevskim un Kristapam Ošam Ervicam. Tomēr mača ievadā mājinieki savas labās vārtu gūšanas neizmantoja, turklāt drošs viesu vārtos bija emocionālais Andis Blinds. Cīņas gaitā viņš gan savu drošumu zaudēja, daudz strīdoties ar tiesnešiem, diskutējot ar savas komandas treneri, kā arī iekrītot uz sāncenšu centieniem laupīt viņam savaldību, un pēc ceturtajiem ielaistajiem vārtiem viņš četras minūtes līdz otrā perioda beigām tika nomainīts.

Tobrīd liepājnieki sešu minūšu laikā bija guvuši trīs vārtus un panākuši neizšķirtu 4:4, bet līdz sekmīgajai pakaļdzīšanās sērijai mūsējiem atkal neizdevās vienlīdz koncentrēti darboties visās epizodēs.

Sekmīgi un bīstami uzbrukumi mijās ar ne tik drošu sniegumu aizsardzībā, kur laukuma spēlētāji nebija lieli palīgi vārtsargam Edgaram Rimarenko, kurš ar veiksmes palīdzību tika galā ar sāncenšu pirmo metienu no vārtu priekšas, bet kapitulēja pēc otrā. Nepilnu pusminūti vēlāk mājinieki vēlreiz nenosedza savu vārtu priekšu, bet trešā perioda sākumā pieļāva viesu pretuzbrukumu, pēc kura rezultāts kļuva 0:3.

Atgriezties spēlē palīdzēja Rolanda Kovaļevska realizētais bullītis. Viesi uz brīdi vēl atjaunoja trīs vārtu pārsvaru, taču tad pieminēto sešu minūšu laikā ar tāliem metieniem izcēlās Kaspars Klamers un divreiz Gints Siliņš, panākot neizšķirtu 4:4.

Liepājniekiem bija dažas labas iespējas izvirzīties vadībā, tomēr ar  īsu sastāvu spēlējošo kuršu pretestība pajuka pēc diviem noradījumiem un divām pašu rupjām kļūdām uzbrukumu ievadā. Rezultāts 52. minūtē bija kļuvis kritisks – 4:8, un sadeldēt to tā arī neizdevās, lai arī Siliņš ar gūtiem vārtiem daļēji reabilitējās par savu kļūdaino piespēli, bet Ošs-Ervics ar vārtu guvumu tika atalgots par savu nepiekāpību divcīņās vārtu priekšā un bumbu pārtveršanu. Piecas minūtes līdz pamatlaika beigām rezultāts atkal kļuva cerīgāks (6:8), taču arī pēdējo vārdu spēlē ar metienu tukšos vārtos teica viesi.

Liepājniekiem labvēlīgi beidzās citas spēles piektdien un sestdien, jo zaudēja visi mūsējo tuvākie sekotāji kopvērtējumā un galvenie konkurenti cīņā par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs. “Talsi/Krauzers” ar 5:10 zaudēja “Ulbrokai/FS Masters”, “Pārgauja” ar 5:6 piekāpās “Rīgai”, bet “Bauska” vispirms ar 3:7 sensacionāli zaudēja “Buldogam”, bet tad atzina arī “Lielvārdes” pārākumu – 7:9.

VIRSLĪGAS TABULA

(spēles, uzvaras, zaudējumi, vārti, punkti)

1. “Lielvārde”                         16        15        1          138:69            45

2. “Lekrings”                          17        12        5          97:74              34

3. “Valmiera/VIA”                   17        10        7          127:98            32

4. “Ulbroka/FS Masters”         17        12        5          131:106          31

5. “Mogo-RTU/Rockets”         17        10        7          133:108          31

6. “Rubene”                           16        8          8          100:97            26

7. “Rīga”                               15        8          7          92:98              24

8. “Kurši”                             16        5          11        110:128         18

9. “Talsi/Krauzers”                17        6          11        94:123            17

10. “Pārgauja”                       17        5          12        113:143          16

11. “Bauska”                         18        5          13        89:141            15

12. “Buldogs”                        15        3          12        69:108            5