Divas godalgas jaunatnes florbola čempionātā

Ar labiem rezultātiem noslēdzies Latvijas jaunatnes florbola čempionāts. Liepājas FK “Kurši” U12 vecuma grupā izcīnīja 1. vietu, bet U15 vērtējumā mūsējie ierindojās 3. vietā.

03.05.2023 06:00

Jaunatnes čempionāts jau ierasti tika atklāts rudens pusē, bet pavasaris vienmēr bijis laiks, kad florbola laukumos norisinās atbildīgākās cīņas, kurās izšķiras medaļu likteņi.

Šīs sezonas regulārajā turnīrā visas sešas “Kuršu” komandas spēlēja veiksmīgi un kvalificējās izslēgšanas spēļu turnīram. Trīs no tām apstājās pie ceturtdaļfināla barjeras, bet trīs (U12, U13, U15) iesaistījās medaļu sadalē.

U12 finālposms norisinājās Liepājā, kurā tika aizvadītas četras medaļu cīņas.

Dienas centrālajā mačā U12 finālā tikās turnīra favorīti FK “Kurši” un labu ritmu noķērusī “Lielvārde/Fastbreak” vienība. Ceļā līdz finālam liepājnieki ar 8:2 un 6:0 apspēlēja Rīgas “Lauvas/Stars”, bet Lielvārdes florbolisti ar 9:2 un 5:5 divu spēļu summā uzveica “Ķekavas Bulldogs”.

Lielajā finālā vairāk nekā 250 skatītāju klātbūtnē jaunie liepājnieki nenotrīcēja un no spēles pirmajām minūtēm parādīja, kurš diktēs noteikumus laukumā.

Cīņas gaitā mājinieki panāca 5:1 vadību, bet trešās trešdaļas ievadā pretinieki pietuvojās līdz 3:6, tomēr galotnē mūsējie atguva spēles ritmu un uzvarēja ar 9:3. Līdz ar to Kaspara Klamera trenētā vienība šosezon 23 mačos uzvarēja 22 cīņās un pelnīti kļuva par čempioniem.

Savukārt U15 “Kuršu” komandai ceļš līdz godalgām bija sarežģīts, tomēr jaunie florbolisti pašos atbildīgākajos brīžos demonstrēja aukstasinību un sasniedza kārotās godalgas.

Ceļš pretī pjedestālam aizsākās jau spraigā un aizraujošā ceturtdaļfināla sērijā, kur liepājnieki uzvaru izcīnīja vien pēcspēles metienos, ārpus labāko četrinieka atstājot pērnos pāridarītājus bronzas mačā “CPSS/Lekrings”.

Pusfinālā “Kurši” ar 1:3 un 5:9 piekāpās vēlākajiem čempioniem “Ķekavas Bulldogs” florbolistiem.

Sezonas pēdējā mačā liepājnieki sacentās ar FBK “Baloži”. Cīņas gaita gan neievirzījās sekmīgā gultnē, jo pirmā trešdaļa iesākta ar 0:1, bet otrās trešdaļas ievadā ātri zaudēti arī otrie vārti.

Mārtiņa Krūma vadītā vienība neizkāra balto karogu un gaidīja savu izdevību, lai mainītu spēles ritējumu. Mača 27. minūtē mūsējie realizēja skaitlisko vairākumu, bet izšķirošajā periodā divu minūšu laikā panāca 3:2 un uzvaru nosargāja.

U13 komanda šoreiz palika uzreiz aiz goda pjedestāla. Liepājnieki pamatturnīrā ar 20 spēlēs izcīnītajiem 43 punktiem dalīja trešo vietu, tomēr savstarpējo spēļu rezultātu dēļ ierindojās 4. vietā.

Ceturtdaļfinālā liepājnieki divu spēļu summā tika galā ar “CPSS/Lekrings” vienaudžiem. Pusfinālā nācās atzīt regulārā turnīra uzvarētāju FS “Masters/Ulbroka” pārākumu, bet bronzas mačā mūsējie ar 2:3 zaudēja “Ķekavas Bulldogs”.

Florbolā jau septiņus gadus jaunatnes čempionāta uzvarētājus nosaka no 12 gadu vecuma, bet jaunākajās grupās sacensības norit bez rezultāta.

FK “Kurši” šosezon bija pārstāvēti arī visās mazākajās (U8, U9, U10, U11) vecuma grupās.

Kā pirmie sezonas finālposmu Rīgā aizvadīja treneru Normunda Krūmiņa un Jurģa Liepnieka-Liepiņa vadītā U11 komanda, kas savas piemiņas medaļas par dalību saņēma “Arēnā Rīga”, Latvijas čempionāta superfinālu spēļu starplaikā.

Līdz ar to noslēgusies Latvijas jaunatnes čempionātu sezona, tomēr liepājniekiem tās vēl nebūt nav sacensību perioda beigas, jo jau maija otrajā pusē FK “Kurši” ar četrām komandām dosies pārbaudīt spēkus uz starptautiskajām “Tallink Floorball Tournament” sacensībām Igaunijā.