Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

FK Kurši – Lekrings 3:4

15.01.2017 20:30

Ģirts Gertsons

Latvijas florbola virslīgas abās šāgada pirmajās divās spēlēs Liepājas “Kurši” ar vienu vārtu starpību zaudēja divām kopvērtējuma augšgala komandām – viesos ar 7:8 (1:3, 3:3, 3:2) “Valmierai”, bet savā laukumā ar 3:4 (1:1, 2:1, 0:2) septiņkārtējam Latvijas čempionam “Lekringam”.

Liepājniekiem turpinās sastāva problēmas, un komandas spēlētāju rezerves ir faktiski izsmeltas. Nedēļas nogalē abās spēlēs “Kurši” varēja rēķināties tikai ar diviem pilniem laukuma spēlētāju pieciniekiem. Svētdien komandas neveiksmju sarakstu papildināja vienības rezultatīvākā spēlētāja Mihaila Kostuseva potītes savainojums, kādēļ uzbrucējs nepabeidza maču pret Latvijas čempiona tituliem bagātāko klubu “Lekrings”.

Valmierā “Kuršiem” nepadevās mača ievads, un liepājnieku vienīgā atbilde uz mājinieku pieciem vārtiem bija Ginta Siliņa gols pirmajā trešdaļā. Otrajā trešdaļā Kristofers Capļins, Rolands Kovaļevskis un Mihails Kostusevs samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (4:5), bet, lai arī mājinieki atguva trīs vārtu pārsvaru, pēdējā periodā “Kurši” pat panāca neizšķirtu 7:7. To sekmēja Capļina otrie vārti spēlē, kā arī Ričarda Dēvita divi vārti septiņu sekunžu laikā.

Bija liepājniekiem arī teicamas iespējas gūt astotos vārtus, taču, kā pēc spēles sacīja “Kuršu” galvenais treneris Mārtiņš Krūms, iespējams, tieši ierobežotie spēlētāju resursi un nogurums liedza izmantot savas iespējas. Valmierieši mača izšķirošos vārtus guva 50. minūtē, un rezultāts vairs nemainījās.

Pēc spēles kuršiem jau kārtējo reizi (piekto vai sesto reizi pēdējos izbraukuma mačos) šosezon gadījās piedzīvojums ar transportu, kuram mājupceļā netālu pirms Lielupes tilta plīsa riepa, un liepājnieki trīs stundas pavadīja, gaidot autobusu, kas viņus nogādās mājās. Liepājā komanda atgriezās tikai ap pieciem no rīta – 12 stundas pirms nākamā mača, kas, lai arī sākās pulksten 17, ņemot vērā īso miegam atvēlēto laiku, faktiski “Kuršiem” kļuva par dienas agro spēli.

Tās pirmajās divās trešdaļās abas komandas spēlēja samērā piesardzīgi un ne pārāk drosmīgi. Savi momentiņi uzbrukumā bija abām vienībām, bet neviena tā īsti neuzņēmās iniciatīvu, gaidot, ko teiks sāncenši. “Lekrings” rezultātu atklāja pēc soda metiena sekmīgas izspēles, bet jau pēc 44 sekundēm liepājnieki atbildēja ar Edgara Freimaņa izniršanu no aizvārtes un 1:1 panākšanu.

Otrajā periodā viesi atguva vadību, bet jau pēc 45 sekundēm Kārlis Pupils realizēja vairākumu, savukārt vēl pēc nepilnas minūtes Kaspars Klamers jau izvirzīja vadībā mājiniekus.

Otrā perioda izskaņā M. Kostusevs, kurš šajā cīņā veica lielu tā saucamā melnā darba apjomu, savainoja potīti un laukumā vairs neatgriezās.

Lai arī nelielā krīzē esošie cēsinieki neko īpašu šajā mačā nedemonstrēja, viņiem pietika spēka rezervju, lai pēdējās divdesmit minūtēs uzspiestu mūsējiem visai ātru spēli, iespiestu kuršus aizsardzībā un galu galā piespiestu kļūdīties.

Pēc spēles starp M. Krūmu un viesiem uzvirmoja daži asumiņi. Proti, liepājnieku treneris norādīja, ka viesi, iespējams, ir spēlējuši negodīgi, otrajā pārtraukumā sūtot savu pārstāvi pie “Kuršu” ģērbtuves durvīm noklausīties liepājnieku kaujas apspriedi. “Lekrings” gan noliedza pašu noklausīšanās faktu, bet ne to, ka viņu pārstāvis tiešām ir atradies kuršu ģērbtuves tuvumā…

Šīs nedēļas abas spēles “Kurši” savā laukumā sāks pulksten 17. Sestdien mūsējie tiksies ar “Pārgauju”, bet svētdien ar “Rockets”.