Svētdiena, 20. septembris Marianna, Ginters, Guntra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

FK “Kurši” mainījušies gandrīz līdz nepazīšanai

FK “Kurši” mainījušies gandrīz līdz nepazīšanai
Foto: Ģirts Gertsons
11.09.2020 06:00

Andris Sudmalis

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Nedēļas nogalē startē Latvijas florbola virslīga, kurā Liepājas florbola kluba nosaukumā vairs nebūs atspoguļots titulsponsora “Ekovaļa” vārds. Citas “Kuršu” izmaiņas ir vēl vērienīgākas – komandai ir jauns galvenais treneris, par ko kļuvis Toms Akmeņlauks, bet sastāvu pametuši vairāki spēlētāji, kurus iepriekšējos gados varēja saukt par kluba seju – Gints Siliņš, Edgars Freimanis, Mihails Kostusevs, Ričards Dēvits, Miķelis Krūms un citi.

Treneri

“Kuršu” iepriekšējais galvenais treneris Mārtiņš Krūms jau pirms dažām sezonām uz neilgu laiku bija atkāpies no sava amata, bet vēlāk tajā atgriezās. Šoreiz izmaiņas izskatās nopietnākas un paliekošākas. Par komandas jauno galveno treneri kļuvis Toms Akmeņlauks, kurš iepriekšējā sezonā bija viens no M. Krūma asistentiem.

Izmaiņas nešķiet pārsteidzošas, ņemot vērā, ka Tomam Akmeņlaukam jau ir komandas vadīšanas pieredze, turklāt viņš tiek uzskatīts par vienu no Latvijas gudrākajiem spēlētājiem, kurš regulāri iekļūst virslīgas snaiperu saraksta augšgalā un tiek izsaukts uz Latvijas izlasi. Bez tam Mārtiņa Krūma vadībā kurši iepriekšējās divās sezonās tā arī nepiepildīja savu sapni sezonu pabeigt “Arēnā Rīga”, kur florbola saime dala virslīgas medaļas. M. Krūms turpinās darbu ar Liepājas kluba jauniešiem, kā arī vadīs pirmās līgas komandu.

Sastāvs

Ievērojami mainījies arī kuršu virslīgas sastāvs. Kluba iepriekšējo sezonu medaļu ambīcijas balstījās organizācijas vairāk nekā 20 gadu senajā vēsturē un izaugsmē, līderu meistarībā un pieredzē, kā arī jauniešu komandu panākumos.

Pirms 20./21. gada sezonas daļēji zaudēta viena būtiska komponente – līderu meistarība un pieredze. Dažādu iemeslu dēļ “Kuršu” sastāvā vairs nav Ričarda Dēvita, Edgara Freimaņa, Mihaila Kostuseva, Ginta Siliņa, Kārļa Pupila, Madara Plepja, Ivo Popova, Miķeļa Krūma, Mārtiņa Saulīša, Kriša Ādolfa Antāna un Aksela Imbovica.

Virslīgas komandas sastāvā atkal ir pieredzējušais Raitis Bušs, kā arī atgriezies Oskars Bergmanis. Klāt nākusi vesela gados jauno kuršu plejāde. Klubs allaž slavējis savu audzēkņu talantu, turklāt nevienu nedrīkst norakstīt vēl pirms pirmās spēles, taču, objektīvi vērtējot, šogad laikam nav pamata sapņot par iekļūšanu vismaz pusfinālā. Visticamāk, jārēķinās ar smagu sezonu, kas varētu kļūt par skarbām ugunskristībām Liepājas jaunajiem spēlētājiem. Ja mūsējie to izturēs godam, šī pieredze var kļūt par labu atspēriena platformu nākotnei.

Virslīgā šosezon startēs 12 komandas, kas no septembra līdz februārim izspēlēs divu apļu regulāro čempionātu. Izslēgšanas spēlēm kvalificēsies 8 vienības.

“Kurši” sezonas pirmo spēli svētdien, 13. septembrī, aizvadīs viesos pret “Pārgauju”, bet pirmajā mājas spēlē sestdien, 19. septembrī, pulksten 17 uzņems “Ķekavu”. Prognozējams, ka LOC manēža drīkstēs uzņemt mazāk par 100 skatītājiem.

“KURŠU” SASTĀVS

Edgars Rimarenko, Normunds Krūmiņš, Raitis Bušs, Ingars Jansons, Oskars Bergmanis, Kaspars Klamers, Toms Akmeņlauks, Kristaps Ošs-Ervics, Mārtiņš Puķīte, Ralfs Polis, Sandis Lēvalds, Gustavs Griezītis, Toms Peniķis, Patriks Bliska, Rihards Markuss Mednis, Endijs Ezeriņš, Dāvids Ķeris, Marks Kristiāns Puniņš, Arvis Aniņš, Henrijs Štāls, Jēkabs Jekste, Ralfs Laukagals.

“KURŠU” SPĒLES SEPTEMBRĪ

13. septembrī 17.00 “Pārgauja” – “Kurši”
19. septembrī 17.00 “Kurši” – “Ķekava”
26. septembrī 16.00 “RTU/Rockets” – “Kurši”
27. septembrī 17.00 “Kurši” – “Rubene”

KOMENTĀRS

FK “Kurši” galvenais treneris TOMS AKMEŅLAUKS:

– Pārmaiņas ir lielas – 11 spēlētāji ir prom, 10 nākuši klāt. Pārmaiņu iemesli ir dažādi. Līderu aiziešanu centīsimies kompensēt ar cīņassparu un jauniešu maksimālismu. Arī ar gados vecāku spēlētāju pieredzi un meistarību.

Kad runāju ar kluba vadību par trenēšanu, mans plāns bija tāds, ka vismaz trīs gadu griezumā mēs neejam uz rezultātu. Protams, rezultāts ir svarīgs, bet mums ir ilgtermiņa plāns. Tikai pēc trim gadiem varam skatīties, kas mums ir vai nav sanācis. Mums ir astoņi spēlētāji, kuriem vēl nav 16 gadu. Jāpaiet trim gadiem, lai viņi būtu konkurētspējīgi virslīgā. Būs smagi, bet ticu, ka [šosezon] izslēgšanas spēles ir reālas. Nebūs pārsteigums, ja iekļūsim astotniekā, bet varbūt arī augstāk.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz