Trešdiena, 1. maijs Ziedonis

FK “Kurši” sper soli “Elvi” līgas virzienā

Pēc triumfa Latvijas florbola 1. līgā FK “Kurši FSS” nenoslēdza sezonu un turpina cīnīties par tiesībām nākamgad piedalīties “Elvi” florbola līgā. Sērijā līdz divām uzvarām Liepājas Olimpiskā centra manēžā Mārtiņa Krūma trenētā komanda pirmajā duelī uzvarēja “Bausku” ar 5:3 (2:0, 2:1, 1:2), sērijā izvirzoties vadībā ar 1:0.

18.04.2024 23:16

1. līgas uzvaras svinības liepājniekiem neizvērtās ilgas, jo naski bija jāatgriežas treniņu režīmā un jācīnās par atgriešanos florbola augstākajā sabiedrībā pēc divu sezonu pauzes.

Baušķeniekiem savukārt bija gluži pretēja situācija, jo zemgaļiem bez spēļu prakses nācās iztikt teju divus mēnešus.

Liepājniekiem talkā nāca atraktīvie līdzjutēji, kuri piepildīja manēžu un atbalstīja komandu visas 60 minūtes.

Kopumā spēle aizritēja vidējā tempā ar mājinieku teritoriālo pārsvaru.

Epizodiski vien pirmajā periodā viesi uzspēlēja kā pirmais numurs, kuri “Elvi” florbola līgā ar izcīnītiem deviņiem punktiem ierindojās priekšpēdējā 10. vietā.

Pirmajā trešdaļā savu pārākumu mūsējie apliecināja ar diviem gūtiem vārtiem – 2. minūtes sākumā ar metienu no distances viesus pārspēja Kristaps Ošs-Ervics, bet pārsvaru dubultoja aizvadītās sezonas rezultatīvākais spēlētājs Patriks Bliska.

Negaidīts pavērsiens norisinājās otrā perioda ievadā, kad nepilnas pusminūtes laikā mājinieki nopelnīja divus četrminūšu noraidījumus.

Šo izcilo iespēju lauzt cīņas ritējumu pretinieki neizmantoja.

Lai gan baušķenieki vienus vārtus iemeta, tomēr Sandis Lēvalds mazākumā atjaunoja divu vārtu pārsvaru, bet cīņas vidū Markuss Lēvalds panāca jau 4:1.

Turpinājumā liepājnieki vienkāršoja spēli, ilgstoši kontrolēja bumbiņu un sāncenšiem nedeva daudz iespēju uzbrukumiem.

Neliela intriga atgriezās nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika beigām, kad oponenti realizēja piešķirto soda metienu un atlikušajā laikā pārgāja uz spēli ar sešiem laukuma spēlētājiem.

Galotnē vēl viesi vienu golu atspēlēja, bet pirms tam intrigu pieklusināja Bliska, kas bumbiņu raidīja tukšos viesu vārtos.

Abās vienībās par labākajiem spēlētājiem tika atzīti vārtsargi. Baušķeniekiem Ričards Butans, bet liepājniekiem Klaids Maļcevs.

Sērijas otrā spēle norisināsies 24. aprīlī Bauskā, bet, ja būs nepieciešama trešā cīņa, tad tā notiks 26. aprīlī viesos.

Komentārs

FK “Kurši FSS” galvenais treneris Mārtiņš Krūms:

– Svarīga lieta ir izdarīta, mājās gūts panākums, jo braukt uz Bausku ar zaudējumu kabatā, tas samazinātu mūsu izredzes.

Svarīgākā lieta pirms spēles bija jāizmet no galvas ārā “Arēnā Rīga” piedzīvotās emocijas.

Sanāca vairāk tāda mentālā gatavošanās, lai mačos ar “Bausku” mēs būtu nopietni sagatavojušies, kas būtībā tika veiksmīgi paveikts.

Izdarījām arī labu mājas darbu, papētījām baušķenieku spēles, lai gan īsti nezinājām ko no viņiem sagaidīt.

Nāca talkā tas, ka pēc jaunā gada esam uzņēmuši labu ritmu, bet pretiniekiem sezona izvērtās kā pa kalniem, turklāt viņi divus mēnešus bija bez spēļu prakses.

Jāatzīmē pašaizliedzīga spēle, laba vārtsarga darbība, un kopumā cīņas plāns tika izpildīts.