Florbola klubam “Kurši” viens punkts Vidzemes tūrē

“Kurši” no divu izbraukumu minitūres Vidzemē mājās pārveda vienu punktu par zaudējumu pēcspēles metienos Kocēnu “Rubenei” ar rezultātu 5:6. Savukārt Latvijas florbola virslīgas līderei “Valmierai” liepājnieki piekāpās ar 3:8.

Kocēnos spēlē pret vietējo "Rubeni" kuršu pieredzējušie spēlētāji Toms Akmeņlauks un Ingars Jansons panāca 3:0 viesu labā, tomēr mūsējie šādu pārsvaru nenoturēja un piekāpās pēcspēles metienu sērijā. (Foto: Ģirts Gertsons)
14.04.2021 06:00

Andris Sudmalis

“Rubene” – “Kurši” 6:5 (0:0, 4:3, 1:2, 0:0, 1:0).

Vārti: 20.43 Akmeņlauks – 0:1, 26.36 Jansons – 0:2, 31.02 Akmeņlauks – 0:3 (soda m.), 37.32 Zilberts – 1:3 (vair.), 38.29 Mirkšs – 2:3, 38.58 Akūlovs – 3:3, 39.35 Celms – 4:3, 46.58 Celms – 5:3, 48.37 Puķīte – 5:4, 57.21 Griezītis – 5:5. 65.00 Celms – 6:5 (p.m.).

Pirmajā periodā komandas ar precīziem metieniem nepriecēja, bet atvērās otrajā trešdaļā. Vispirms uguņoja liepājnieki, kuru divi pieredzējušie spēlētāji Akmeņlauks un Jansons viesiem nodrošināja 3:0 pārsvaru. Jau drīz pēc šāda rezultāta fiksēšanas mājinieki uzsāka glābšanas misiju un 123 sekunžu laikā guva četrus vārtus, kas ļāva pārņemt vadību ar 4:3.

Trešajā periodā Kocēnu vienība savu pārsvaru nostiprināja, taču kuršu jauniešu Puķītes un Griezīša goli mūsējiem ļāva izraut neizšķirtu pamatlaikā. Pagarinājums aizritēja bez precīziem raidījumiem, bet pēcspēles metienu sērijā mājinieki bija pārāki ar 2:1, savukārt visā cīņā – ar 6:5.

“Valmiera” – “Kurši” 8:3 (2:0, 4:1, 2:2).

Vārti: 2.45 Brieže – 1:0, 3.55 Kārkliņš – 2:0, 23.48 Semjonovs – 3:0, 29.53 Peniķis – 3:1, 35.26 Broks – 4:1, 38.06 Broks – 5:1, 39.59 Broks – 6:1, 47.59 Griezītis – 6:2, 49.12 Kārkliņš – 7:2, 51.45 Broks – 8:2, 59.26 Jekste – 8:3.

Virslīgas līderi jau spēles ievadā ātri nodrošināja divu vārtu pārsvaru, un mūsējie tā arī neatrada pretzāles valmieriešu pārsvaram. Otrais periods kļuva par benefici vienam no virslīgas rezultatīvākajiem spēlētājiem Mārtiņam Brokam, kurš sameta trīs vārtus, bet liepājnieki vismaz nezaudēja noslēdzošajās 20 minūtēs, kurās, atsevišķi vērtējot, kurši nospēlēja neizšķirti 2:2.

Aprīļa atlikušās četras spēles Liepājas klubs aizvadīs savā laukumā. Sestdien mūsējie uzņems “Pārgauju”, bet svētdien – “Lekringu”.