Florbola klubs “Kurši” izbraukuma spēlē ar 9:11 piekāpjas “Irlavai/Avant”

Florbola klubs “Kurši” Latvijas virslīgas izbraukuma spēlē ar rezultātu 9:11 (3:4, 1:4, 5:3) piekāpās “Irlavai/Avant” un pasliktināja savas izredzes kvalificēties izslēgšanas spēlēm.

Liepājnieks Ralfs Polis spēlē pret irlaviešiem guva četrus vārtus. (Foto: Ģirts Gertsons)
12.05.2021 06:00

Andris Sudmalis

Pirms šī mača Irlavas vienība turnīra tabulā atradās augstāk par mūsējiem – mājiniekiem bija 28 punkti, liepājniekiem – 24, bet sekmīgāks spēles sākums padevās viesiem.

Kurši sekmīgi spēlēja aizsardzībā un veidoja rezultatīvas ātrās pārejas uzbrukumā. Cīņas rezultātu 3. minūtē atklāja Polis, bet Bergmaņa un Lēvalda goli attiecīgi 7. un 8. minūtē mūsējiem deva vadību ar 3:1.

Taču turpinājumā mājinieki lauza cīņas gaitu un guva 7 vārtus pēc kārtas. Lielu daļu no tiem, izmantojot liepājnieku ieročus, proti, sekmīgi nocīnoties aizsardzībā un rezultatīvi noslēdzot pretuzbrukumus.

Mača viduspunktā – 30. minūtē – irlavieši panāca jau +4 (7:3).

Viesi no Liepājas gan ļoti ātri vienus vārtus atguva, bet turpinājumā abas komandas aizvadīja divu vārtu izrāvienu nogriežņus.

Mājiniekiem šādi izrāvieni bija divi, kamēr mūsējiem – viens, un 57. minūtes izskaņā “Irlavas/Avant” pārsvars bija jau 11:6.

Cīņa gan vēl nebija galā. Tās pašas 57. minūtes beigās Akmeņlauks pacietīgi un meistarīgi realizēja soda metienu, bet drusku vēlāk Polis divreiz nepilnas minūtes laikā iemeta divus vārtus, un rezultāts atkal kļuva slidens – 11:9 laukuma saimnieku labā.

Jāspēlē vēl bija minūte un 38 sekundes, kas florbolā ir gana ilgs laiks šāda deficīta likvidēšanai. Mača galotne aizritēja ar “Kuršu” lielu pārsvaru, bija arī samērā daudz metienu, taču tie lidoja garām mērķim.

Liepājas kluba rezultatīvākais spēlētājs ar 5 (1+4) punktiem bija Akmeņlauks, Polis guva 4 vārtus, bet Lēvalds 4 rezultativitātes punktus sakrāja ar 2 goliem un 2 rezultatīvām piespēlēm.

Divas no regulārās sezonas trim atlikušajām spēlēm mūsējie aizvadīs savā laukumā – 15. maijā pret “Apelsīnu/Oxdog Ulbroku” un “Lielvārdi/FatPipe”, bet regulāro čempionātu noslēgs 23. maijā viesos pret komandu “Talsu NSS/Krauzers”.