Florbola klubs “Kurši” pamet astotnieku

“Elvi” florbola līgā nestabilu sniegumu turpina demonstrēt FK “Kurši”. Liepājnieki pēc sekmīga pirmā perioda kapitulēja “Valmieras” priekšā ar 3:12 (2:0, 1:4, 0:8). Līdz ar to mūsējie izkrita no izslēgšanas spēļu zonas.

Noslēdzošajā trešdaļā ielaisto astoņu bezatbildes vārtu smagums bija nolasāms arī "Kuršu" līdzjutēju sejās. (Foto: Ģirts Gertsons)
12.10.2021 06:00

“Kurši” pret vidzemniekiem aizvadīja sekmīgu pirmo trešdaļu, kuru noslēdza savā labā ar divu vārtu pārsvaru. Liepājnieki demonstrēja skatāmu spēli, un tobrīd nekas neliecināja par klusībā tuvojošos katastrofu.

Mūsējie aktīvi uzbruka, dzelžaini turēja aizsardzību, un sniegums viesa cerību, ka liepājnieki pārvarēs neveiksmju joslu. Trešdaļas vidū kapteiņa apsēju pārņēmušais Sandis Lēvalds atklāja cīņas rezultātu, bet 14. minūtē Kaspars Klamers dubultoja mājinieku pārsvaru.

Mūsējiem arī turpinājumā netrūka iespēju sarūgtināt valmieriešu rindas, tomēr lieliski vārtos darbojās Arvis Kalniņš.

Otro periodu laukuma saimnieki iesāka skaitliskajā vairākumā, bet viesi “Kuršu” spiedienu izturēja. Valmierieši ilgstošāk sāka kontrolēt spēli, bet mājinieki ar pretuzbrukumiem radīja lielākus draudus pie viesu vārtiem.

Lai gan vidzemnieku centieni pamatīgi iestrēga liepājnieku aizsardzības muklājā, tomēr 26. minūtē viesi atrada spraugu starp liānām, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam.

Arī turpinājumā mūsējie piekopa pretuzbrukuma taktiku, kas pozitīvas vēsmas neatnesa, bet vidzemnieku pacietīgā spēle rezultējās ar vārtu guvumu 33. minūtē, un cīņa varēja atsākties no izejas pozīcijām.

Neizšķirts rezultāts mūsējos nodzina no sliedēm, un pretinieki īsā laika sprīdī ieguva jau divu vārtu pārsvaru. Cerības staru atgrieza vienības spēlējošais treneris Toms Akmeņlauks, kurš ar individuālu meistarstiķi vienatnē apspēlēja viesu aizsardzību, samazinot “Valmieras” vadību, tomēr mača noslēdzošā trešdaļa aizritēja ar traģēdijas pieskaņu.

Liepājnieki nepilnās piecās minūtēs ielaida četrus golus, un “Kuršu” nometnē baltais karogs plīvoja izteikti cēli. Scenārija daiļumam Kristaps Ošs-Ervics nopelnīja 5+20 minūšu sodu, kuru laikā valmierieši sabēra vēl trīs bumbiņas mājinieku vārtos.

Satriektais Normunds Krūmiņš vārtos tika nomainīts, bet arī Marks Kristiāns Puniņš izbaudīja valmieriešu uzbrukuma jaudu un neatstāja laukumu sausā. Līdz ar to liepājnieki sarūpēja sev ceturto zaudējumu pēc kārtas.

23. oktobrī “Kurši” savā laukumā uzņems “Ķekavu”.