Florbolisti ceļu uz Somiju sāk ar francūžu sagraušanu

29.01.2020 21:04

Ar pārliecinošu 17:0 uzvaru pār Francijas izlasi pasaules florbola čempionāta kvalifikācijas turnīru Liepājā sākusi Latvijas vīriešu valstsvienība. Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar četriem vārtu guvumiem un vienu piespēli bija Klāvs Jansons, bet labākā spēlētāja balvu saņēma Toms Akmeņlauks.

Akmeņlauks jau pirmajā trešdaļā sakrāj četrus punktus

Līdz pirmajam vārtu guvumam Latvijas izlases labā ilgi nebija jāgaida, jo jau otrās minūtes izskaņā labu pāreju no aizsardzības uzbrukumā noorganizēja mūsu izlases trešā maiņa. Uzbrukuma noslēgumā pēc Aivja Kusiņa diagonālās piespēles bumbiņu vārtos raidīja Edžus Ceriņš. Pagāja vien nedaudz vairāk kā minūte, kad Latvijas izlasei savu pārsvaru izdevās dubultot. Jānis Rajeckis ar piespēli cauri visai Francijas izlases aizsardzības zonai piespēlēja Tomam Akmeņlaukam, kurš ar vienu piespēli vārtu priekšā atrada iepriekšējā pasaules čempionātā lieliski debitējušo Klāvu Jansonu. Somijā spēlējošais florbolists no tuvas distances viegli izrēķinājās ar sāncenšu vārtsargu, dubultojot pārsvaru – 2:0.

Latvieši turpināja demonstrēt savu pārākumu un sestajā minūtē guva arī trešos vārtus. Ar skaistu pirueti aiz pretinieku vārtiem sāncenšus pārsteidza Akmeņlauks, iespēlējot Jansonam, kurš tika pie sava otrā vārtu guvuma. Drīz vien Latvijas izlase ieguva tiesības uzspēlēt skaitliskajā vairākumā, kad francūži pārkāpa noteikumus pret Kevinu Šmitu. Ilgstoši saspēlējoties bez metieniem, vairākuma izskaņā Akmeņlauks izpildīja neveramu metienu no distances, gūstot savu trešo punktu spēlē un pārsvaru palielinot jau līdz 4:0. Pēc ielaistajiem ceturtajiem vārtiem Francijas izlase centās veidot savu uzbrukumu, taču ātri par to tika sodīti, kad mūsu komandas pirmais piecnieks veica ātru pretuzbrukumu , bumbiņu vārtos raidot Rolandam Kovaļevskim – 5:0.

Kad līdz pirmās trešdaļas beigām atlika nedaudz vairāk par četrām minūtēm, savu vārdu teica arī Latvijas valstsvienības kapteinis Artis Raitums, izdarot lielisku velkošo tālmetienu, gūstot mūsu izlases sestos vārtus. Savukārt septītos vārtus iemeta mūsu izlases spēlētājs ar septīto numuru – Jānis Ragovskis, kurš noslēdza ātru saspēli, kurā bija iesaistīti visi Latvijas izlases maiņas florbolisti.

Nedaudz pavirši Latvijas izlase iesāka spēles otro trešdaļu, kā rezultātā darbā nācās iesaistīties arī Jānim Salcevičam, kurš gan ar saviem uzdevumiem tika galā pārliecinoši. Savukārt trešajā minūtē jau savus kārtējos vārtus iemeta mūsu valstsvienības šīs spēles rezultatīvākais virknējums – Jansons ilgstoši pieturēja bumbiņu aiz saviem vārtiem, sagaidot, kad vārtu priekšā ieskrēja Jānis Rajeckis – metiens neapstādinot bumbiņu un rezultāts kļuva 8:0. Perioda piektajā minūtē pēc Jansona metiena Francijas izlases aizsargs spēlēja vārtsarga laukumā, turklāt darot to, atrodoties ar abiem ceļiem pie grīdas, tādējādi uz dienvidnieku vārtiem tika nozīmēts soda metiens. To izpildīt devās Jansons, taču Ķekavas florbola audzēknim neizdevās savaldīt bumbiņu, kā rezultātā metiens pa vārtiem izpalika.

Otrajā trešdaļā kopumā Francijas izlase bija uzlabojusi spēli aizsardzībā, vairāk bloķējot metienu, kā rezultātā līdz pretinieku vārtsargam bumbiņa tik bieži vairs nelidoja. Tomēr septītajā minūtē ar metienu no kreisās malas Ceriņš guva savus otros un izlases devītos vārtus – 9:0. Pēc mirkļa krita arī desmitie vārti, kad Ragovskis centrā ar māņkustību tika garām diviem pretspēlētājiem, vēlāk piespēlējot Jansonam, kurš tādējādi noformēja sev “hat-trick”. Pēc pusotras minūtes kārtējos vārtus noorganizēja divi Cēsu florbola audzēkņi, kad Andra Rajecka diagonāli vārtu guvumā pārvērta Trekše, abiem tiekot pie pirmā punkta šajā kvalifikācijas turnīrā.

Latvieši neklātienē sacenšas ar čehiem

Perioda vidū Latvijas izlases spēlē iesaistījās arī rezervisti Toms Bitmanis, Niks Blumfelds un Mihails Kostusevs, pēdējiem diviem uzreiz noorganizējot vārtu guvumu, izceļoties Liepājas florbola klubu pārstāvošajam Kostusevam. Kamēr līdzjutēji vēl turpināja priecāties par liepājnieka vārtu guvumu, mūsējie tika arī pie 13. vārtu guvuma, kad aizsargu kļūdu izmantoja Andris Rajeckis. Vēl pēc mirkļa skaistus vārtus ar “fintu” no aizvārtes guva Jansons, pārsvaru padarot jau nepieklājīgi lielu – 15:0. Jāpiezīmē, ka Čehijas izlase dienas pirmajā spēlē pret Lihtenšteinu pēc diviem periodiem bija vadībā ar 13:0, tādējādi latviešiem izvirzoties vadībā neklātienes cīņā par dienas lielāko uzvaru.

Pēdējā periodā tikai divi precīzi metieni

Arī trešajā periodā ilgi nebija jāgaida līdz vārtu guvumam, kad pēc lieliska Kusiņa metiena no distances vārtu priekšā labi pacīnījās Blumfelds, piespēlējot Kostusevam, kurš paspēja izdarīt metienu pa vārtiem pirms saņēma grūdienu mugurā. Tomēr par jauniem rezultativitātes rekordiem Latvijas izlase nespēja paspēkoties, turpinājumā ievērojami samazinot rezultativitāti. To neveicināja arī tiesnešu lēmums, neieskaitīt vārtu guvumu pēc Andra Rajecka precīzā metiena. Kad trešajā periodā bija pārsniegts ekvators, Latvijas izlase ieguva iespēju uzspēlēt skaitliskajā vairākumā, kad pārkāpumu pret sevi izprovocēja Blumfelds. Viena vīra izmantošana pirmajā kvalifikācijas turnīra mačā nevedās sevišķi spīdoši, šoreiz līdz reāliem vārtu gūšanas draudiem latviešiem nenonākot. Tuvojoties mača izskaņai latvieši tomēr ļāva vēlreiz uzgavilēt saviem līdzjutējiem. Pazaudējot savu nūju, franču florbolists radīja lielisku iespēju mūsu izlasei un Jānis Rajeckis ar diagonāli atrada Akmeņlauku, kurš tādējādi uzstādīja cīņas beigu rezultātu – 17:0.

Pasaules florbola čempionāta kvalifikācija

Latvija – Francija 17:0 (7:0, 8:0, 2:0)
Rezultatīvākie Latvijas izlasē: Klāvs Jansons 5 (4+1),Toms Akmeņlauks 5 (2+3), Jānis Rajeckis 3 (1+2), Edžus Ceriņš 2 (2+0), Rolands Kovaļevskis, 2 (2+0), Mihails Kostusevs 2 (2+0), Jānis Ragovskis 2 (1+1), Andris Rajeckis 2 (1+1), Morics Krūmiņš 2 (0+2), Niks Blumfelds 2 (0+2), Artis Raitums 1 (1+0), Pēteris Trekše 1 (1+0), Aivis Kusiņš 1 (0+1), Armands Savins 1 (0+1), Artūrs Jurševskis 1 (0+1)

Rīt Latvijas izlase pulksten 19:00 dosies laukumā, lai spēkotos ar Austrijas izlasi.