Florbolistiem desmitais zaudējums ar smaguma piegaršu
Latvijas florbola 1. līgas Rietumu zonas spēlē SK “Leģions/Grobiņas SC” savā laukumā sacentās ar turnīra tabulas lejasgala kaimiņu “Bausku”. Lai gan vienībām šosezon klājas vienlīdz bēdīgi, šoreiz ievērojami pārāki ar 9:0 (4:0, 2:0, 3:0) bija viesi.
Jānis Mandeiks
"Kurzemes Vārds"
Florbola 1. līgā sācies otrais aplis, un komandas sāk aizvadīt otros savstarpējos dueļus.
Grobiņniekiem līdz šim brīdim iekrāta tikai viena uzvara, bet baušķenieki varēja palepoties ar trim panākumiem. Viens no tiem bija panākts pirmajā savstarpējā duelī Bauskā (9:6).
Arī šoreiz ilggadējā virslīgas dalībniece iemeta deviņus golus, bet mūsējie Ričardam Butanam sarūpēja pirmo sauso spēli karjerā.
Mājinieku vārtus pa maiņai sargāja Marks Kristiāns Puniņš un Mārtiņš Saulītis.
Pirmā maiņa pamainīja savus vaibstus, un cīņu iesāka Valters Freijs, Mārtiņš Mikus Kažis, Toms Ēvalds, Aivars Dēvics un Rūdolfs Valdmanis.
Mājinieki ar labu noskaņojumu un centību uzsāka aizvadīto dueli un jau trešās minūtes ievadā ieguva izpildīt soda metienu.
Pie punkta devās Jānis Zukulis, noguldīja vārtsargu, tomēr bumbiņa paspurdza pāri vārtiem. Drīzumā laukuma saimniekiem sekoja noraidījums, kuru viesi ātri realizēja.
Arī nākamais gols krita ātri, pēc kura grobiņnieku sejās vīdēja apjukums.
Spēles dzirksts ātri apdzisa, un viesi šo apstākli nekavējās izmantot, sarūpējot sev lielisku handikapu pēc pirmā perioda.
Visus golus šajā nogrieznī iemeta Matīss Dulbe un kopumā nopelnīja 6 (5+1) rezultativitātes punktus.
Līdzvērtīgu statistiku uzrādīja Pēteris Zeltiņš 6 (1+5), bet labākā spēlētāja balvu pelnīti sāncenšiem nopelnīja vārtsargs Ričards Butans, atvairot 32 mājinieku raidījumus.
Otrā perioda ievadā mūsējie centās spēlēt ātrāk un aktīvāk, tomēr cīņā iezīmējās rupjas paviršības savu vārtu tuvumā, kur oponenti guva lauvas tiesu vārtus.
Aizsardzība regulāri pazaudēja baušķenieku uzbrucējus, ļaujot nesaudzīgi izrēķināties ar mūsējo vārtsargiem.
Kopumā pasīvi darbojās arī laukuma saimnieku vairākums, bet metieni no distances nebija ar pievienotu vērtību.
Uzsākot noslēdzošo trešdaļu, “Bauska” jau iekrāja 6:0 pārsvaru un pēdējās 20 minūtes aizvadīja pacietīgi un disciplinēti. Kurzemnieki ļāva upei plūst savu rāmo tecējumu, kas rezultējās sezonas desmitajā zaudējumā.
Grobiņnieku rindās par labāko spēlētāju atzina Jāni Zukuli.
Pēc aizvadītām 11 cīņām mūsējie ar četriem punktiem atrodas Rietumu zonas pēdējā 10. vietā.
13. decembrī “Leģions/Grobiņas SC” izbraukumā sacentīsies ar “Ozolniekiem/JN”.