Otrdiena, 16. aprīlis Mintauts, Alfs, Bernadeta

Florbolistiem līdz “sausajai uzvarai” pietrūkst piecu sekunžu

30.01.2020 20:56

Latvijas vīriešu florbola izlase izcīnījusi vēl vienu uzvaru pasaules florbola čempionāta kvalifikācijas turnīrā, ar rezultātu 10:1 apspēlējot Austrijas izlasi. Ar četriem vārtu guvumiem atzīmējās Pēteris Trekše.

Spēlē pret Austrijas izlasi Latvijas izlasei bija tikai viena izmaiņa, proti, spēli vārtos uzsāka Valters Kasjaņenko, rezervē paliekot Jānim Salcevičam. Visi tīs virknējumi palika bez izmaiņām, arī šodien rezervē paliekot Mihailam Kostusevam, Nikam Blumfeldam un Tomam Bitmanim. Rezultātu latviešiem izdevās atklāt jau spēles otrajā minūtē, kad austrieši pazaudēja bumbiņu savā laukuma pusē un Jānis Ragovskis steidza ar patālu metienu atklāt cīņas rezultātu. Sestajā minūtē pārsvaru izdevās dubultot. Kasjaņenko, ieguvis bumbiņu, ātri to iespēlēja Pēterim Trekšem, kurš, pārskrējis laukumu, izdarīja rezultatīvu piespēli uz tālo vārtu stabiņu Andrim Rajeckim, cēsniekam dubultojot pārsvaru. Tuvojoties trešdaļas izskaņai, Latvijas izlase tika arī pie trešajiem vārtiem, atzīmējoties Trekšem – 3:0 pēc 20 nospēlētām minūtēm.

Ja pret francūžiem lieliski darbojās mūsu komandas otrais piecnieks, tad austriešiem lielākās grūtības bija neitralizēt mūsu valstsvienības nomināli pirmo maiņu. Pirmajā periodā gūstot divus vārtus, uzreiz pēc pārtraukuma tika noorganizēts vēl viens rezultatīvs raidījums, kad Rajecka piespēli no stūra vārtu guvumā pārvērta Trekše, tādējādi tiekot jau pie sava trešā punkta šajā cīņā, rezultātu palielinot līdz 4:0. Tas Pēterim ļāva kļūt par visu laiku rezultatīvāko latviešu florbolistu mačos ar austriešiem, jo līdz šim vienīgajā savstarpējā spēlē 1998. gadā, kad latvieši bija pārāki ar 8:0, neviens no florbolistiem neguva vairāk par diviem punktiem. Trekše ar šo panākumu nedomāja apstāties, jo trešdaļas septītajā minūtē noformēja sev “hat-trick”. Pēc uzvarētas strīdus izspēles, Kovaļevskis ar asu un ātru piespēli no aizvērtes atrada cēsnieku vārtu priekšā un Somijas čempionātā spēlējošais florbolists guva vēl vienus vārtus. Ar mūsu izlases pirmo uzbrucēju trijnieku austrieši absolūti netika galā un uzbrucēji varēja darīt ko grib. Tā, jau spēles vidū pēc Rajecka piespēles no aizvārtes Trekše guva vēl vienus vārtus, mūsu izlases pārsvaru palielinot jau līdz 6:0, bet Trekše atkārtoja sava kluba biedra Klāva Jansona iespēto pirms vienas dienas – četri vārtu guvumi un viena piespēle. Trešdaļas vidū pirmo reizi pa īstam savu meistarību nācās demonstrēt Valteram Kasjaņenko, kad pēc Artūra Jurševska paklupšanas, austrieši izskrēja divatā pret vienu aizsargu, taču Talsu florbola audzēknis vārtos darbojās pārliecinoši. Brīdī, kad jau ritēja trešdaļas pēdējā minūte, latvieši tika arī pie septītā vārtu guvuma. “Karstais” Trekše, atrodoties labā pozīcijā, nolēma nepaskopoties, izdarot piespēli uz pretējo vārtu pusi, kur Kovaļevskim ar nūjas neērto pusi neradās grūtības tikt pie vēl viena vārtu guvuma, pārsvaru palielinot jau līdz 7:0.

Līdzīgi kā vakardienas spēlē pret Franciju, arī šoreiz spēles otrajā pusē latviešu treneri veica sastāva izmaiņas, turklāt šoreiz izmaiņas piedzīvoja visi piecnieki, nevis tikai trešā maiņa. Iespējams, tas bija viens no iemesliem, kādēļ līdz nākamajam vārtu guvumam bija jāgaida trešdaļas 14. minūte. Pēc vakardienas rezultatīvākā spēlētāja Klāva Jansona metiena vārtsarga atsisto bumbiņu tīklā raidīja Jānis Rajeckis. Pēc nedaudz vairāk kā minūtes savus trešos vārtus kvalifikācijas turnīrā guva Edžus Ceriņš, izmantojot kārtējo Andra Rajecka piespēli. Savukārt vēl pēc brīža no tuvas distances izcēlās Toms Bitmanis. Diemžēl īsi pēc pārvaru guvuma savainojumā iedzīvojās Kovaļevskis, kurš saskrējās galvām ar konkurentu florbolistu.

Pavirši latvieši nospēlēja pašu mača galotni, kad Moricam Krūmiņam nekas cits neatlika, kā ar noteikumu pārkāpumu apturēt Jonasu Meijeru. Tiesneši nozīmēja soda metienu, ko ar pārliecinošu raidījumu vārtu guvumā pārvērta Niklas Felsbergers, neļaujot Kasjaņenko aizvadīt sauso spēli. Latvijas izlase izcīnīja uzvaru ar rezultātu 10:1, nodrošinot vismaz otro vietu grupā.

Par uzvaru apakšgrupā latvieši rīt sacentīsies ar Vācijas izlasi.