Florbolistiem pirmais panākums

07.10.2007 18:47

0

Latvijas florbola virslīgā pie pirmās uzvaras tikuši FK “Kurši”, kas Liepājas 15.vidusskolas sporta zālē ar 9:7 (4:3, 3:1, 2:3) pārspēja Bauskas komandu “Uzvara lauks”. Kā jau tas ierasts, spēlējot uz mazā laukuma, cīņas parasti izvēršas visai asas un vārtu guvumiem bagātas. Tā tas bija arī šoreiz – mača pirmajā pusē mazliet veiksmīgāki izrādījās Bauskas florbolisti, kuriem pēc liepājnieku nesaprašanās aizsardzībā izdevās atklāt rezultātu un, ik pa brīdim apmainoties vārtu guvumiem, nosargāt slideno pārsvaru.

Tiesa, tā tas bija tikai līdz pirmā perioda vidum, kad vispirms izlīdzinājumu panāca spēlējošais treneris Mārtiņš Gross, bet mirkli vēlāk ar precīzu raidījumu izcēlās arī Gints Siliņš, pirmoreiz vadībā izvirzot laukuma saimniekus.

Turpinājumā par spīti daudzajiem noraidījumiem liepājnieki iegūto pārliecību prata izmantot, un līdz pēdējās trešdaļas sākumam rezultāts uz tablo jau bija kļuvis mūsējiem ļoti labvēlīgs – 9:4. Kad mača liktenis jau praktiski bija izšķirts, liepājnieki nedaudz atslābinājās, un to nekavējoties izmantoja pretinieks, gūstot vairākus bezatbildes vārtus, tomēr, lai arī cīņas galotnē spēle saasinājās un “Uzvara lauks” florbolistiem parādījās iespējas atspēlēties, mača pēdējās minūtēs “Kurši” aizvadīja bez īpašām kļūdām un tik svarīgo uzvaru no rokām neizlaida. Rezultatīvākais FK “Kurši” rindās bija Kristaps Vaičis, kurš guva vienus vārtus un izdarīja trīs rezultatīvas piespēles. Viņam šī bija pirmā spēle pēc atgriešanās Liepājā. Vēl jāuzteic komandas kapteinis Gints Siliņš, kas izcēlās ar hat-trick.

Viens no FK “Kurši” pārstāvjiem Egils Sveilis atzina, ka šajā spēlē mūsējie koncentrējušies tikai un vienīgu uz uzvaru. “Ja gribam cīnīties par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, tad mums noteikti jāizcīna maksimālais punktu skaits pret spēkos līdzvērtīgajiem pretiniekiem,” teica Sveilis.

Tikmēr Latvijas sieviešu florbola pirmajā līgā pēc uzvaras pirmajā spēlē pār “RSU/RTU” meitenēm – 4:3 neveiksmi cietušas “LPA” florbolistes, kas ar 5:8 piekāpās “Ķekavas” komandai.

Nākamā spēle FK “Kurši” paredzēta sestdien, kad izbraukumā mūsējie tiksies ar “Rīgas” florbolistiem.