Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

Izgāza vidu un galotni

11.10.2016 07:00

“Kurši” pēc uzvaras Latvijas florbola virslīgas jaunās sezonas pirmajā spēlē ir zaudējuši četros nākamajos mačos. Svētdienas vakarā liepājnieki savā laukumā ar 9:10 (4:2, 1:5, 4:3) piekāpās “Valmierai”, kurai šis bija pirmais panākums šosezon.

Liepājnieki aizvadīja divas solīdas trešdaļas, bet izgāza otro periodu, kā arī mača galotni. Kasparam Klameram bija vajadzīgas tikai 18 sekundes kopš cīņas sākuma, lai atklātu rezultātu, un, lai arī viesi, izmantojot mājinieku nesaprašanos savu vārtu priekšā, tieši pēc trim minūtēm panāca neizšķirtu, arī perioda turpinājumā sekmīgāk uzbrukumā spēlēja “Kurši”.

Taisnības labad jāsaka, ka abas komandas radīja labas iespējas mainīt rezultātu, bet abām komandām to liedza pašu realizācijas problēmas un vārtu konstrukcija, tomēr savu potenciālo uzbrukuma līderu statusu ar diviem vārtiem apliecināja Gints Siliņš, bet ar vieniem – Rolands Kovaļevskis.

Pirmā perioda pēdējā minūtē valmierieši ievadīja pakaļdzīšanos, kuru turpināja pēc pārtraukuma. Ginta Siliņa šedevram – precīzam velkošam metienam no laukuma centra – gan šķietami vajadzēja atvēsināt viesus, tomēr notika pretējais. “Valmiera” nepilnu divu minūšu laikā guva trīs vārtus pēc tam, kad uzvarēja cīņu liepājnieku vārtu priekšā, precīzi meta no vidējās distances, kā arī piespieda kļūdīties “Kuršu” aizsargu Oskaru Bergmani. Kopumā vadības maiņa bija visai likumsakarīga, jo viesi uzbruka mērķtiecīgāk. Tiesa, statistiski vidzemnieku metienu realizācijas procents bija nepieklājīgi augsts – mērķi sasniedza tieši puse no desmit metieniem.

Daļu kritikas bija pelnījis arī “Kuršu” vārtsargs Mārtiņš Saulītis, un viņu pēc otrā perioda aizstāja Edgars Rimarenko, kurš, tāpat kā viss Liepājas kolektīvs, trešā perioda pirmajā pusē spēlēja lieliski, tādējādi mājinieki ne tikai atspēlēja divu vārtu deficītu, bet arī atguva vadību.

Gints Siliņš un Kārlis Pupils guva vārtus-dvīņus no laukuma vidus zonas, kuru valmierieši nekādi nespēja nosegt, bet pa vidu starp šiem goliem iespraucās Kovaļevska precīzais metiens no aizsega.

Ja liepājnieku rindās šajā mačā uguņoja Gints Siliņš, tad valmieriešu sastāvā – Aigars Belasovs, kurš taktiski viltīgi apspēlēja “Kuršu” aizsardzību un panāca neizšķirtu 8:8. Tiesa, tikai uz 16 sekundēm, un Ivo Popovs pretuzbrukumā izģērba “Valmieras” vārtsargu Agri Rogaini.

Pamatlaika pēdējās divās minūtēs mājinieki zaudēja kauju par savu vārtu priekšu, kur Mārtiņam Brokam nebija jābūt pat īpaši sportiski nekaunīgam, lai vispirms panāktu 9:9, bet 23 sekundes līdz pamatlaika beigām izrautu viesiem minimālu uzvaru. “Kurši” atlikušajā laikā, spēlējot sešatā pret četriem sāncenšiem, vēl izveidoja vienu ļoti labu iespēju atspēlēties, taču Gintam Siliņam vārtus gūt neizdevās.

Nākamnedēļ “Kurši” aizvadīs divas spēles izbraukumā – 22. oktobrī liepājnieki tiksies ar čempionāta līderi “Lekringu”, bet 23. oktobrī viesosies pie savas turnīra tabulas kaimiņienes “Pārgaujas”.