“Izkapāta” uzvara Jogevā

05.11.2007 17:26

0

Nedēļas nogalē Latvijas florbola virslīgā uzvaru izcīnījuši FK “Kurši”, kas izbraukumā Jogevā ar 12:10 (4:4, 2:4, 6:2) pārspēja nosacītos turnīra pastarīšus – komandas “Tahe” florbolistus.Lai arī līdz šim Latvijas florbola virslīgā igauņu florbolisti vēl nav tikuši pie uzvarām un turnīra gaitā iemantojuši pastarīšu lomu, neviens liepājniekiem vieglu uzvaru nesolīja.

Pirmkārt, jau tādēļ, ka līdz Jogevai mūsu florbolistiem bija jāmēro vairāk nekā 500 kilometru tāls ceļš, otrkārt, iepriekšējās cīņās komanda “Tahe” jau bija apliecinājusi, ka punktus nevienam tāpat vien nedāvinās un visi spēki laukumā bija jāatstāj pat pašreizējiem līderiem – talsiniekiem.

Jau ar pirmajām cīņas minūtēm laukumā varēja vērot atklātu florbolu, kurā vārtu gūšanas izdevību bija kā vienai, tā otrai komandai. Tiesa, pirmie pie panākuma tika mājinieki, kas pēc liepājnieku nesaprašanās aizsardzībā jau otrajā minūtē pārspēja Imantu Vīnkalnu. Turpinājums šādā mačā, kur dominē uzbrukums, bija likumsakarīgs – rezultāts mainījās kā pa viļņiem, bet līdz pat trešā perioda beigu daļai nelielu pārsvaru tomēr saglabāja igauņi. Izšķirošs mačā izrādījās laukuma saimnieku nevajadzīgais pārkāpums – par bīstamu spēli viens spēlētājs tika sodīts ar piecu minūšu noraidījumu. Neskatoties uz to, ka viens no mūsu labākajiem florbolistiem vairākuma izspēlēs – Sandis Vilsons – kopā ar Latvijas izlasi ir devies uz pasaules junioru čempionātu, mūsējie savu iespēju garām nepalaida un ne tikai atspēlējās, bet arī ieguva minimālu pārsvaru, kas pēc tiesnešu beigu svilpes atnesa tik svarīgos divus punktus, ļaujot liepājniekiem čempionāta kopvērtējumā nostiprināties septītajā pozīcijā. Šoreiz ļoti labu un galvenais rezultatīvu spēli aizvadīja Gints Siliņš, kurš guva četrus vārtus. Ne mazāku ieguldījumu komandas uzvarā deva arī Arnis Lasmanis, izceļoties ar tā saukto hat-trick, turklāt visus vārtus viņš guva ar savu meistarstiķi – fintu.

Saistībā ar Latvijas junioru izlases dalību pasaules čempionātā Latvijas florbola čempionātā tagad būs divu nedēļu pārtraukums, un nākamo maču FK “Kurši” aizvadīs 17.novembrī, kad Liepājā viesosies komanda “ASK/Lielvārde”.

Aizvadītajā spēlē darba netrūka kā vienas, tā otras komandas vārtsargam, taču mazāk reižu bumbiņu no saviem vārtiem nācās izņemt Imantam Vīnkalnam.