Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Janvāra nogriezni florbolisti noslēdza ar varenām uzvarām

Latvijas florbola 1. līgas regulārā turnīra spēlēs divas svarīgas uzvaras izcīnīja abas mūspuses komandas. Liepājnieki viesos pārliecinoši pieveica bronzas pozīcijā esošo Kuldīgas vienību, bet grobiņnieki izbraukumā uzvarēja turnīra līderi.

Leģions/Grobiņas SC (Foto: no "Leģions/Grobiņas SC" Facebook konta)
31.01.2024 06:21

“Kuldīgas NSS/Linde Grupa”– FK “Kurši FSS” 2:7 (1:1, 0:2, 1:4)

Iepriekšējā kārtā kuldīdznieki viesojās Grobiņā, kur līdzīgā cīņā ar 5:3 pieveica mājiniekus. Liepājnieki saskuma par tuvāko kaimiņu neveiksmi un izbraukumā revanšējās par dzērvju zaudējumu.

Pirmie vārtus guva mājinieki, bet pirmā perioda galotnē Sandis Lēvalds izlīdzināja rezultātu. Turpinājumā viesi laukumā dominēja un nospieda kuldīdzniekus uz ceļiem.

Līdz trešās trešdaļas vidum mūsējie sabēra piecas bumbiņas laukuma saimnieka vārtos, pamatīgi sarūgtinot piepildītās Kuldīgas sporta halles līdzjutējus.

Spēles izskaņā abas vienības vēl apmainījās ar vārtu guvumiem, kas Mārtiņa Krūma trenētajai komandai atnesa devīto uzvaru.

Līdz ar to šīs sezonas abās regulārā turnīra spēlēs “Kurši” izcīnījuši divas pārliecinošas uzvaras. Savukārt janvāri liepājnieki noslēguši ar izcilu bilanci – četrās spēlēs četri panākumi.

Spēlē pret kuldīdzniekiem Sandis Lēvalds guva 3 (2+1) rezultativitātes punktus un tika nosaukts par savas vienības vērtīgāko florbolistu.

Pa diviem punktiem pievienoja Ralfs Redjko, Kristaps Ošs-Ervics un Endijs Ezeriņš. Oskars Venckus viesu vārtos neitralizēja 25 no 27 sāncenšu metieniem.

Regulārajā turnīrā liepājniekiem vēl jāaizvada četras spēles, bet nākamā paredzēta 4. februārī savā laukumā ar “RTU/Rockets-1”.

FK “Kurši FSS” 14 spēlēs sakrājuši 27 punktus, kas Rietumu zonas turnīra tabulā dod 5. vietu, ar labām perspektīvām pacelties augstāk.

“LU/FS Masters”–SK “Leģions/Grobiņas SC” 7:8 (1:2, 2:2, 4:3, 0:0, 0:1)

Regulārā turnīra priekšpēdējo spēli grobiņnieki aizvadīja izbraukumā pret turnīra līderi, kurus pirmā apļa mačā pieveica papildlaikā.

Arī šoreiz abu komandu cīņā uzvarētāja noteikšanai nepietika ar pamatlaiku, un mačs noslēdzās pēcspēles metienu sērijā.

Spēle “Rimi” Olimpiskajā centrā bija līdzvērtīga, un arī rezultāts auga līdzīgi. Visa mača laikā tikai mājinieki reizi ieguva divu vārtu pārsvaru, bet neizšķirts tika fiksēts sešas reizes.

Nedaudz tuvāk uzvarai pamatlaikā bija rīdzinieki, kuri 54. minūtē panāca 7:5. Tomēr nepilnas četras minūtes līdz mača izskaņai Valters Freijs samazināja deficītu līdz minimumam, bet neizšķirtu 70 sekundes līdz finālsvilpei izrāva Edgars Freimanis.

Pēcspēles metienu sērijā laukuma saimnieki iemeta vienu golu, bet mūsējiem bullīšus realizēja Madars Plepis un Ingars Jansons.

Labākā spēlētāja balvu dzērvēm nopelnīja Valters Freijs, kurš pretinieku sarūgtināja trīs reizes, bet Ingars Jansons atzīmējās ar trim rezultatīvām piespēlēm. Mārtiņš Saulītis cietoksnī atvairīja 31 no 38 oponentu raidījumiem.

Grobiņnieki 17 spēlēs izcīnījuši 36 punktus un turnīra tabulā atrodas 2. vietā.

Regulārā turnīra pēdējo cīņu SK “Leģions/Grobiņas SC” aizvadīs 17. februārī savā laukumā ar “Talsu NSS/TX koks”.