“Kurši/Ekovalis” apspēlē “Talsu NSS/Krauzers” un kopvērtējumā pakāpjas uz 4.vietu

26.11.2019 07:01

“Kurši/Ekovalis” izbraukumā ar 8:7 (3:0, 3:2, 2:5) apspēlēja “Talsu NSS/Krauzers” un Latvijas florbola virslīgas kopvērtējumā pakāpās uz 4. vietu.

Trešā perioda vidū liepājnieku visvairāk pieredzējušais spēlētājs Gints Siliņš ar teicamu velkošo metienu guva savus otros vārtus spēlē un panāca rezultātu 8:3 mūsējo labā.

Šķita, ka ar 5 vārtu pārsvaru atlikušajās septiņarpus minūtēs kuršiem būs vairāk nekā pietiekami, lai spēli novestu līdz loģiskai, pelnītai un mierīgai uzvarai. Tomēr Talsu vilki pamatlaika izskaņā sajuta viesu asiņu garšu un spēli noslēdza tikai ar minimālu zaudējumu.

Mūsējiem šī uzvara ļāva kopvērtējumā apsteigt savus tā vakara pretiniekus un pirms pirmā apļa pēdējās spēles kopvērtējumā pakāpties uz 4. vietu.

“Kuršu/Ekovaļa” galvenais treneris Mārtiņš Krūms pirms šī izbraukuma neslēpa, ka ir gaidāmas palielas pārmaiņas spēlētāju virknējumos, kā arī atsevišķu spēlētāju pozīcijās laukumā.

Galvenās izmaiņas ir tādas, ka vienā maiņā vairs nespēlē Mihails Kostusevs un Toms Akmeņlauks, kas izlīdzina kuršu virknējumu spēku.

Tikmēr uz pēdējā aizsarga pozīciju ir nobīdīts lielisku sezonu aizvadošais 36 gadus vecais Gints Siliņš. Talsos viņš ar 3 (2+1) punktiem kļuva par viesu rezultatīvāko spēlētāju un par vienu no atslēgas figūrām mūsējo jaunajā spēles stratēģijā. Tā būtībā paredz ilgu bumbas kontroli, savu vārtu gūšanas iespēju pacietīgu gaidīšanu, kā arī ātrus uzbrukumus.

Talsos šāds modelis deva augļus spēles lielāko daļu. It sevišķi pirmajā periodā, kurā mūsējie dominēja tik izteikti, ka mājinieki iespēja tikai četrus metienus pa Edgara Rimarenko vārtiem.

Savukārt kuršu uzbrukums jau perioda pirmajā pusē sameta trīs golus. Otrajā periodā mājinieki atguvās, taču liepājnieki divreiz bija rezultatīvi trešdaļas pēdējā minūtē, kas deva pārsvaru ar 6:2.

Arī pēdējā perioda pirmajā pusē “Kurši/Ekovalis” noslāpēja talsenieku centienus atgūties. Vairākumu 51. minūtē realizēja Ričards Dēvits, bet 53. minūtē to pašu paveica Gints Siliņš, kurš panāca 8:3. Turklāt mājinieku rindās uz 5 minūtēm bija noraidīts Viesturs Rubenis, bet skaitlisko sastāvu divreiz izlīdzināja viesu noraidījumi.

Mājinieki nelaida garām radušās iespējas aizķerties cīņā, un tā no vienas komandas izteikta pārsvara apliecināšanas pārvērtās par līdzvērtīgu dueli, kura galotnē liepājnieku kustīgā un pašaizliedzīgā aizsardzība neitralizēja mājinieku izmisīgos atspēlēšanās centienus.

Pa diviem vārtiem mūsējo labā guva Gints Siliņš, Kaspars Klamers un Edgars Freimanis.

Pirmā apļa pēdējo spēli “Kurši/Ekovalis” sestdien, 7.decembrī, savā laukumā aizvadīs pret “Irlavu/Avant”.