“Kurši/Ekovalis” ar 7:5 pārspēj turnīra līderi “Valmieru”

15.10.2019 07:01

“Kurši/Ekovalis” mājas spēlē ar 7:5 (0:0, 5:2, 2:3) apspēlēja turnīra līderi “Valmieru”.

Mača pirmās 20 minūtes aizritēja līdzvērtīgā cīņā. Kuršu līderis Gints Siliņš nerealizēja soda metienu, bet valmieriešu teicamās iespējas atklāt rezultātu neitralizēja liepājnieku vārtsargs Edgars Rimarenko.

Paritāte uz tablo saglabājās tikai līdz otrā perioda sākumam, kad kuršu zobeni sāka durstīt Vidzemes vēršu muguru. Vispirms mūsējie uztaustīja viesu aizsardzības kreisās malas vājumu, un divas no šīs zonas adresētās piespēles pārtapa divos vārtos. Tad mājinieki teicami izmantoja savu ātro pāreju uzbrukumā, ko vainagoja ar mazākumā iemestiem vārtiem, kā arī ar diviem goliem no zonas vidus – 5:0.

Uzslavas liepājniekiem par izcilo mača nogriezni nomainīja kritika par otrā perioda galotnes izgāšanu. Viesi pārdesmit sekunžu laikā atspēlēja 2 vārtus un bija tuvu arī trešajam golam, bet nerealizēja soda metienu.

Pēdējā periodā liepājnieki sakārtoja savu sniegumu, labi atgriezās aizsardzībā un noņēma sāncenšiem bumbu.

Ričards Dēvits un Toms Akmeņlauks mazināja mača spriedzi, tomēr viesi pamatlaika izskaņā to atdzīvināja un 59. minūtē pietuvojās līdz 5:7.

Atlikušās pusotras minūtes laikā valmierieši varēja vēl vairāk sagriezt cīņu kājām gaisā, bet arī mūsējiem bija iespējas ievirzīt bumbu vidzemnieku tukšajos vārtos. “Kuršu/Ekovaļa” rindās pa 3 rezultativitātes punktiem guva Toms Akmeņlauks un Ričards Dēvits.