Trešdiena, 8. maijs Staņislava, Staņislavs, Stefānija

“Kurši”/”Ekovalis” sezonu sāk ar zaudējumu

18.09.2017 11:10

Uzvaras vārtus pagarinājumā gūstot komandas jaunieguvumam Tomam Bitmanim, “Talsi”/”Krauzers” vienība “Elvi Florbola līgas” vīru turnīra spēlē svētdien viesos ar 5:4 (2:2, 0:1, 2:1, 1:0) pārspēja “Kurši”/”Ekovalis” florbolistus.

Uzvarētājiem ar diviem vārtiem izcēlās Latvijas izlases florbolists Bitmanis, kurš tika atzīts par labāko spēlētāju Talsu komandā. Tikmēr pretiniekiem ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Mihails Kostusevs.

Vēl astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām mājinieki atradās vadībā ar 4:2, bet tad Matīss Fogelis samazināja “Kurši”/”Ekovalis” pārsvaru. Piecas minūtes pirms trešās trešdaļas beigām Bitmanis ar precīzu metienu panāca neizšķirtu, bet uzvarētājs pamatlaikā netika noskaidrots.

Pagarinājuma ceturtajā minūtē Bitmanis atzīmējas ar vēl vieniem gūtiem vārtiem, atnesot viesiem uzvaru.

Bitmanis uz Talsu komandu pārnācis no Zviedrijas pirmās divīzijas Dienvidu zonas komandas “Kalmarsund”. Tāpat starpsezonā “Talsi”/”Krauzers” rindas papildināja Somijas augstākajā līgā četras sezonas pavadījušais Latvijas florbola izlases spēlētājs Artis Raitums, kurš svētdienas mačā atzīmējās ar rezultatīvu piespēli.

Jaunajā sezonā “Elvi Florbola līgas” dalībnieku rindas papildinājuši “Ogres Vilki” un Igaunijas čempione Tartu EMU. Tāpat virslīgā spēlēs arī Liepājas “Kurši”/”Ekovalis”, Kocēnu “Rubene”, “Betsafe”/”Ulbroka”, “Valmiera”, Stalbes “Pārgauja”, Cēsu “Lekrings”, “Talsi”/”Krauzers”, “Ķekava”, “Lielvārde” un “Bauska”.

Virslīgā šajā sezonā vairs nespēlēs galvaspilsētas komandas “Rīga” un “Rockets”, tomēr tik un tā jau trešo sezonu pēc kārtas turnīrā startēs 12 komandas.

Spēlēt spēcīgākajā čempionātā tika aicināta pirmās līgas uzvarētāja RSU/”Babīte”, kas šo piedāvājumu gan nepieņēma. Toties no tā neatteicās tā paša turnīra bronzas medaļniece “Ogres Vilki”. Kā divpadsmitā virslīgas komanda būs pašreizējā Igaunijas čempione Tartu EMU. Igauņi gan piedalīsies tikai Latvijas čempionāta regulārajā turnīrā.

Iepriekšējā sezonā par čempioniem tika kronēti “Betsafe”/”Ulbroka” florbolisti, kuri finālmačā “Arēnā Rīga” ar 7:4 pārspēja Lielvārdes komandu, pirmo reizi kluba vēsturē triumfējot Latvijas čempionātā. Savukārt bronzas mačā “Pārgauja” dramatiskā cīņā pagarinājumā ar 7:6 uzvarēja “Valmieru”, pirmo reizi tiekot pie Latvijas čempionāta medaļām.