”Kurši” sezonu noslēdz ar uzvaru

”Elvi” florbola līgas spēlē ”Kurši” cīņā par 9.–12. vietu savā laukumā ar 8:5 (3:2, 4:3, 1:0) pieveica ”RTU/Rockets”, sērijā uzvarēja ar 2:0 un kā pirmie noslēdza sezonu. Pēc nedēļas liepājnieki uzzinās ieņemto vietu, un tā būs 9. vai 10. pozīcija.

15.03.2022 06:00

”Kurši” regulāro sezonu noslēdza 10. vietā, bet ”RTU/Rockets” ierindojās pozīciju zemāk. Abas vienības savā starpā aizvadīja ceturto spēli, un iepriekšējos mačos izteikti pārāki bija kurzemnieki (15:4, 9:1, 11:2). Sērijā līdz divām uzvarām komandas otro cīņu aizvadīja pie pilnām Liepājas OC manēžas tribīnēm, un šoreiz mūsējiem uzvara nāca krietni grūtāk.

Pirmo periodu viesi aizvadīja, izmantojot pretuzbrukuma taktiku, lielu vērību veltot organizētai un saskaņotai darbībai aizsardzībā. Šāds scenārijs viesiem attaisnojās, un viņi 11. minūtē izvirzījās vadībā ar 2:0. Liepājnieki neizskatījās apmulsuši, turpināja veidot pacietīgus uzbrukumus, un rezultāts neizpalika.

Pēc diviem Endija Ezeriņa goliem un spēlējošā trenera Toma Akmeņlauka raidījuma liepājnieki spēles pirmo posmu noslēdza savā labā.

Otrajā trešdaļā spēles temps krietni pieauga un laukumā bija vērojams atklāts florbols ar saasinātām emocijām un paaugstinātu spriedzi. Mājinieki perioda vidū savu pārsvaru palielināja līdz 5:2, bet viesi neizkāra balto karogu un 33. minūtē samazināja deficītu līdz minimumam. Īstā brīdī efektīvu sadarbību noorganizēja Kristaps Ošs-Ervics un Kaspars Klamers, nedaudz apdzēšot rīdzinieku emocionālās dzirkstis.

Perioda izskaņā kurzemnieki mazākumā panāca trīs vārtu pārsvaru, bet punktu trešdaļai pielika Toms Ķeirāns, kurš viesu vienības labā guva savus ceturtos vārtus un pēc mača tika atzīts par ”RTU/Rockets” labāko spēlētāju.

Trešajā periodā emocijas un temps nedaudz pierima, bet pretinieku cerības krietni samazināja jau pirmajā uzbrukumā Kaspara Klamera gūtie vārti. Liepājnieki līdz mača galotnei cīnījās piesardzīgi un organizēti, neļaujot uzbrukumā raķetēm brīvi izpausties.

Līdz ar to ”Kurši” savus oponentus sērijā līdz divām uzvarām pārspēja ar 2:0 un čempionāta noslēgumā ieņems 9. vai 10. vietu. Mūsējo pozīcija būs zināma pēc ”SĀC” un ”Bauskas” sērijas noslēguma.

Par sezonas pēdējās cīņas labāko spēlētāju liepājnieku komandā atzina pirmo divu vārtu autoru Endiju Ezeriņu.