Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

“Kurši” uzvar “Bausku” un spēlēs “Elvi” florbola līgā

Latvijas florbola 1. līgas uzvarētāji FK “Kurši FSS” pēc divu gadu pārtraukuma atgriezīsies augstākajā līgā. Liepājnieki pārspēļu sērijas otrajā mačā izbraukumā pēcspēles metienu sērijā ar 4:3 (1:1, 2:2, 0:0, 0:0, 1:0) uzvarēja “Bausku” un duelī bija pārāki ar 2:0.

24.04.2024 23:09

“Kurši” pēdējo spēli augstākajā florbola sabiedrībā aizvadīja 2022. gada 12. martā, kad ar 8:5 uzvarēja “RTU/Rockets” un 12 komandu konkurencē izcīnīja 10. vietu.

Sekoja kursa maiņa, un liepājnieki nākamās divas sezonas cīnījās 1. līgā. Pērn “Kurši” finišēja 3. vietā, bet šogad kļuva par 1. līgas uzvarētājiem.

Tā kā plānots nākamsezon virslīgā atstāt vien desmit komandas, šogad otrā ešelona uzvarētājs neieguva automātisku ceļazīmi uz augstāko sabiedrību.

Elites pēdējās vietas ieguvēja “RTU/Rockets” vienība uzreiz pārcēlās uz 1. līgu, un tagad rīdziniekiem pievienojās arī virslīgas ilgdzīvotāja “Bauska”.

Sērijas pirmajā spēlē, kas pagājušajā nedēļā notika Liepājas Olimpiskā centra manēžā, ar 5:3 pārāka bija FK “Kurši FSS”.

Otrā mača rezultāts tika atklāts 8. minūtē, kad precīzi meta baušķenieks Niks Daniels Bosakovs.

Pirmā perioda vidū ar vārtu guvumu atbildēja liepājnieks Patriks Bliska, un ar šādu rezultātu komandas devās pirmajā pārtraukumā.

Otrās trešdaļas sākumā liepājniekiem vajadzēja tikai trīs minūtes, lai izvirzītos vadībā ar 3:1. Pa bumbiņai laukuma saimnieku vārtos ieraidīja Kristaps Ošs-Ervics un Sandis Lēvalds.

Tomēr līdz spēles vidum Bauskas florbolisti atspēlējās. Kā izrādījās, tie šajā mačā bija pēdējie gan pamatlaikā, gan pagarinājumā gūtie vārti.

Uzvarētāji bija jānoskaidro pēcspēles metienu sērijā.

Tajā vārtus guva liepājnieki Patriks Bliska, Toms Jānis Dzērve un Artūrs Lūsēns, kamēr no baušķeniekiem ar goliem atbildēja tikai Valdis Valters Vanags un Everts Janušauskis.

Par labāko spēlētāju uzvarētāju rindās tika atzīts vārtsargs Klaids Maļcevs, kurš atvairīja 30 no 35 pretinieku metieniem.

Arī Bauskas komandā labākā spēlētāja balvu saņēma vārtsargs – Ričards Butans, kurš tika galā ar 30 no 36 liepājnieku raidījumiem.

Komentārs

FK “Kurši FSS” galvenais treneris Mārtiņš Krūms:

– Spēlējām visu maču praktiski divās maiņās, epizodiski dodot iespēju arī trešajam virknējumam.

Uzdevums bija cieši un disciplinēti darboties aizsardzībā, kas pāraug aktīvā presingā. Norādījums bija bieži mest pa vārtiem, jo pretiniekam vārtsarga līnija nav tā labākā.

Baušķenieki būtiski nemainīja zīmējumu, salīdzinot ar iepriekšējo spēli, klāt nāca viņu agresīvāka cīņa, ko īpaši izjutām mača sākumā.

Otrajā trešdaļā izdevās labs sākums, bet tad mājinieki atrada daudz brīvu zonu mūsu laukuma pusē un pēc rezultāta izlīdzināšanas varēja arī izvirzīties vadībā.

Svarīgā brīdī mūs pavilka vārtsargs Klaids Maļcevs, kurš kopumā aizvadīja stabilu spēli.

Pēdējā trešdaļā centāmies atgriezties pie ciešākas un kvalitatīvākas aizsardzības, un tas pietiekami labi izdevās.

Daudz labu iespēju nerealizējām, turklāt arī skaitliskajā vairākumā, kad vismaz četras reizes vajadzēja iemest vārtus.

Pagarinājumā spēlējām piesardzīgāk, bet arī šādā manierē bijām tuvāk uzvarai nekā “Bauska”.

Pēcspēles metienu sērijā bija sajūta, ka esam individuāli labāki, un to arī apliecinājām. Uzdevums izpildīts, un pēc divu gadu pārtraukuma atgriežamies augstākajā līgā.

Šo divu gadu laikā izdarīts labs darbs, lai atgrieztos elitē, bet būs vēl nepieciešami resursi, lai kļūtu konkurētspējīgāki.