Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

“Kuršiem” trūkst stabilitātes

27.12.2007 18:51

0

Latvijas florbola virslīgā FK “Kurši” savā laukumā ar 6:8 (2:1, 2:6, 2:1) spraigā cīņā piekāpās principiālajiem sāncenšiem – Rēzeknes “Blāzmas” florbolistiem. Liepājniekiem tas bija jau trešais zaudējums pēc kārtas. Pēdējās spēlēs mūsu florbolistiem nesokas, un līdz ar katru nākamo neveiksmi likumsakarīgi tiek zaudētas arī vietas turnīra tabulā. Kā zināms, pavasarī tikai astoņas labākās komandas turpinās cīņu izslēgšanas spēlēs.

Neskatoties uz to, ka lielāko daļu maču mūsējie līdz šim aizvadījuši ar vadošajām komandām, “Kuršu” sniegums pagaidām ir visai nestabils – pēc veiksmīgi nospēlētām epizodēm seko paviršības un dažkārt pat rupjas kļūdas, kuru dēļ zūd pārliecība par saviem spēkiem. Jā, liepājniekiem vēl priekšā ir daudz spēļu tieši ar turnīra tabulā blakus esošajām komandām, taču arī tajās neviens vieglu pastaigu nesola, galu galā arī konkurenti nesnauž.

Spēle Rēzeknē bija vēl viens piemērs tam, ka mūsējie bieži vien pēc veiksmīga mača sākuma nespēj nosargāt iegūto iniciatīvu un cīņas galotnē, kad parādās tā sauktā otrā elpa, ir jau par vēlu. Šoreiz scenārijs bija līdzīgs – pirmajā periodā liepājnieki izvirzījās vadībā, bet jau pēc nākamajām desmit minūtēm rezultāts uz tablo bija kļuvis graujošs – 6:2 par labu mājiniekiem. Pēc pusminūtes pārtraukuma mūsu florbolisti sāka tradicionālo pakaļdzīšanos, un gandrīz tikpat īsā laikā rezultāta starpība tika samazināta līdz minimumam – 6:7. Tomēr pārkāpumi un nesportiska uzvedība no liepājnieku puses lauzt spēles gaitu neļāva. Jābilst, ka mūsu florbolistiem lielākās problēmas sagādāja “Blāzmas” līderis Pāvels Semjonovs, kurš, vārtsargu Imantu Vīnkalnu pārspējot sešas reizes, “Kuršiem” izrādījās neapturams.

Šā gada pēdējās spēles aizvadījuši arī zemākās līgās spēlējošie florbolisti – vīriešu pirmajā līgā FK “Liepāja” ar 6:2 pārspēja Lielvārdes “Fastum” florbolistus, bet FK “Kurši 2/LPA” ar 5:7 piekāpās komandai “Irlava/Telms”.

Arī nākamo spēli 5.janvārī FK “Kurši” aizvadīs izbraukumā, kad spēkosies ar komandu “Latvijas Avīze/LU”.