Trešdiena, 8. maijs Staņislava, Staņislavs, Stefānija

“Kuršiem” vērtīga uzvara pār “Ulbroka” florbolistiem

08.02.2010 13:47

Sestdien un svētdien, 6. un 7. februārī, divas mājas spēles Latvijas florbola virslīgā aizvadīja Liepājas florbola klubs “Kurši”. Sestdien tika piedzīvots zaudējums “Telms/Energokomplekss” komandai (6:8), bet svētdien tika izcīnīta ļoti svarīga uzvara pār “Ulbroka” florbolistiem ar rezultātu 6:3.

Pirms aizgājušās nedēļas nogales abām spēlēm FK ”Kurši” turnīra tabulā ar izcīnītiem 18 punktiem 21 aizvadītajās spēlēs atradās 11. vietā 13 komandu konkurencē, kas komandai deva tiesības spēlēt izslēgšanas spēlēs jeb play-off. Taču katra neveiksme varēja dārgi maksāt, jo 13. vietā esošie “Valmieras” florbolisti no liepājniekiem atpalika tikai par četriem punktiem.

Vispirms, sestdien, 6. februārī Liepājas Olimpiskajā centrā viesojās “Telms/Energokomplekss” komanda, kas turnīra tabulā atradās 6. vietā. Liepājnieki šo cīņu aizvadīja godam un pēc otrā perioda pat atradās vadībā ar 4:3. Taču spēka visam mačam tomēr pietrūka un pēdējā periodā tika zaudēti pieci vārti, kā rezultātā “Kurši” piedzīvoja zaudējumu ar 6:8.

Bet liela vērtība bija spēlei pret “Ulbroka” komandu, kas turnīra tabulā atradās tieši aiz liepājniekiem. Bija redzams, ka liepājnieki šim mačam bija ļoti gatavojušies, kas spilgti parādījās jau pirmajā 20 minūtēs, kurās “Kurši” guva trīs vārtus, tādējādi izvirzoties itin drošā vadībā – 3:0.

Otrajā un trešajā periodā abas komandas apmainījās ar precīziem raidījumiem un galarezultātā “Kurši” svinēja itin pārliecinošu uzvaru ar 6:3. Līdz ar to, pēc šīs uzvaras noskaidrojās, ka liepājnieki ir nodrošinājuši vietu izslēgšanas spēlēm jeb play-off, taču galējais vietu sadalījums būs zināms tikai pēc visu komandu spēlēm nākošajā nedēļas nogalē.

Informēsim, ka izslēgšanas spēlēm kvalificējas 12 labākās regulārā čempionāta komandas. Pirmo četru vietu ieguvējas automātiski iekļūst ceturtdaļfinālā un bez satraukuma varēs sagaidīt savus pretiniekus nākamajā kārtā, savukārt, 5. – 12. vietu ieguvēji aizvadīs tā saucamo “mazo astotdaļfinālu” (5.vieta – 12.vieta, 6.vieta – 11.vieta, 7.vieta – 10.vieta, 8.vieta – 9.vieta). Šīs spēles norisināsies līdz vienas komandas trijām uzvarām un pirmās spēles tiks aizvadītas jau 20. un 21. februārī.

Nākošo, un tajā pašā laikā pēdējo, regulārā čempionāta spēli FK “Kurši” aizvadīs jau šo sestdien, 13. februārī, kad Liepājas Olimpiskajā centrā viesosies FK “Rīga”, kas turnīra tabulā atrodas augstajā 3. vietā. Spēles sākums pulksten 17:00.