Latvija atkal piektā

12.12.2010 16:13

Latvijas izlasei pasaules florbola čempionāts ir beidzies ar 5. vietas izcīnīšanu. Savā turnīra pēdējā mačā mūsējie ar 6:5 (1:2, 2:2, 2:1, 1:0) pagarinājumā pārspēja Norvēģiju.

Latvijas izlase pasaules čempionātos bija ierindojusies 5. vietā gan pirms diviem gadiem Čehijā, gan 2006. gadā Zviedrijā, un iekļūšana pirmajā piecniekā bija valstsvienības uzdevums arī šogad. Daudzējādā ziņā gatavošanās turnīram gan bija saistīta ar cerībām par iekļūšanu pusfinālā. Lai tas izdotos, jau čempionāta pirmajā spēlē bija jāpieveic Šveice, tomēr ne ārzemju speciālista piesaistīšana, ne nopietnā gatavošanās šādu rezultātu nedeva. Spēku samēri starp pirmā četrinieka un vidusslāņa izlasēm vēl ir pārāk liela, un Latvija atkal ierindojās jau iesildītajā piektajā pozīcijā.

Kopumā turnīrs lielākoties pagāja pēc Latvijai vēlamā scenārija – zaudējums somiem, kas šogad otro reizi pēc kārtas kļuva par spēcīgāko valstsvienību pasaulē, bija likumsakarīgs, toties tika sagrautas nomināli vājākas vienības, kā arī pārspētas aptuveni mūsējo līmeņa izlases.

Turnīrā par 5.–8. vietu Latvija pārspēja Igauniju, bet otrā spēle mūsējiem bija pret Norvēģiju, kas pērn palika uzreiz aiz Latvijas – 6. pozīcijā. Spēles sākums bija sekmīgāks revanšu alkstošajiem skandināviem, kuri pirmajā periodā ar diviem precīziem metieniem trīsarpus minūšu laikā panāca 2:0 pārsvaru. Pēc neilga laika Andris Malkavs deficītu samazināja, un, lai arī norvēģi otrajā periodā atjaunoja divu bumbiņu pārsvaru, mūsējie izlīdzināja rezultātu. Turklāt neizšķirtu 3:3 izdevās panākt ar diviem precīziem raidījumiem 29 sekunžu laikā, un Latvijas trešo vārtu guvumā asistēja liepājnieks Gints Siliņš. Norvēģija gan vēlreiz atguva vadību, tomēr latvieši ne tikai atspēlējās, bet mača pēdējās minūtēs bija arī tuvu panākumam pamatlaikā, izvirzoties vadībā ar 5:4. Spraigajā cīņā ar minimālo pārsvaru bija par maz, spēle turpinājās pagarinājumā, kura septītajā minūtē uzvaru Latvijai izrāva Jānis Jansons.

Finālā Somija ar 6:3 pārspēja Zviedriju, bet mačā par 3. vietu Čehija ar 9:3 uzvarēja Šveici. Latvijas izlases uzbrukuma līderis Atis Blinds ar 16 (11+5) punktiem kļuva par visa čempionāta trešo rezultatīvāko spēlētāju, bet FK “Kurši” aizsargs Gints Siliņš rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ar 4 (2+2) punktiem ir 116. vietā.