Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

”Leģions/Grobiņas SC” sarūgtina liepājniekus un iesoļo finālā

Latvijas florbola 1. līgas pusfināla sērijā starp FK ”Kurši FSS” un ”Leģionu/Grobiņas SC” bija nepieciešams minimālais spēļu skaits, lai noskaidrotu uzvarētāju. Regulārā turnīra 5. vietas ieguvēji grobiņnieki uzvarēja visās cīņās un izslēdza Rietumu zonas uzvarētājus no Liepājas.

05.04.2023 06:02

Pēc diviem zaudējumiem savā laukumā FK ”Kurši FSS” nonāca sarežģītā situācijā un ar smagu cisu maisu devās uz Grobiņu.

Liepājniekiem atpakaļceļa vairs nebija, jo zaudējums nozīmētu atvadas no cerībām uz virslīgu un nosūtītu Mārtiņa Krūma vadīto vienību bronzas mača apskāvienos.

”Leģions/Grobiņas SC” šādu scenāriju arī nokārtoja un savā laukumā uzvarēja ar 8:3 (3:1, 3:0, 2:2). Jau pēc noietās pusdistances dzērves varēja lēnām krāmēt ceļasomu uz finālu – 27. minūtē Kārlis Pupils iemeta bumbiņu mazākumā, tobrīd panākot 5:1 mājinieku labā.

Grobiņnieki vadībā izvirzījās mača ceturtajā minūtē, bet 16. minūtē ”Kurši” panāca neizšķirtu. Līdz nākamajiem vārtiem liepājniekiem bija jāgaida līdz trešās trešdaļas izskaņai, kad viesi jau bija pārgājuši uz sešu laukuma spēlētāju taktiku.

Divus golus liepājnieki vēl atspēlēja, bet līdz intrigai bija tālu, un grobiņnieki sērijā uzvarēja ar 3:0, iesoļojot finālā.

Mājiniekiem Edgars Freimanis atzīmējās ar 5 (2+3) rezultativitātes punktiem, bet Kārlis Pupils nokārtoja hat-trick.

Laukuma saimnieku rindās vērtīgākā spēlētāja tituls tika piešķirts vārtsargam Mikam Urstiņam, bet viesu rindās labākā florbolista balvu nopelnīja Roberts Alonderis.

FK ”Kurši FSS” bronzas finālā sacentīsies 8. aprīlī Lielvārdes sporta centrā, bet 1. līgas fināls norisināsies 15. aprīlī arēnā ”Rīga”.

Otrā pusfināla duelī starp Ogres un Kuldīgas komandām sērijā rezultāts ir 2:2, un izšķirošā cīņa šajā pārī notiks 5. aprīlī.