Lejaskurzemes florbola kaujā uzvar liepājnieki

Latvijas florbola 1. līgas Rietumu zonas regulārā turnīra spēlē otro reizi šosezon aci pret aci satikās abas Dienvidkurzemes vienības. FK ”Kurši FSS” Liepājas Olimpiskā centra manēžā ar 6:5 (2:0, 1:3, 3:2) pārspēja ”Leģionu/Grobiņas SC” un nostiprinājās 1. vietā.

26.01.2023 06:00

Pirmā apļa savstarpējā cīņa norisinājās pērn 15. oktobrī, un toreiz ar 7:4 pārāki bija grobiņnieki, bet šoreiz liepājnieki revanšējās un četras spēles līdz regulārā turnīra beigām Rietumu zonā saglabāja līderpozīciju.

Grobiņas florbolisti aizvadītajā spēlē biežāk meta pa vārtiem, bet ne reizes neizvirzījās vadībā.

Pirmajā periodā ar vārtu gūšanu sekmējās tikai ”Kuršu” spēlētājiem, kuru rindās ar precīziem metieniem izcēlās Roberts Alonderis un Endijs Ezeriņš.

29. minūtē Edgars Freimanis realizēja skaitlisko vairākumu, bet pēc pusotras minūtes laukuma saimnieki, pateicoties Daiņa Mašņikova precizitātei, atjaunoja divu vārtu handikapu.

Intriga gan drīzumā tika atjaunota, un pirms izšķirošās trešdaļas viesi panāca līdzsvaru. Vispirms golu iemeta Ingars Jansons, bet Freimanis, otro reizi realizējot vairākumu, pagrieza rezultāta tablo uz 3:3.

Liepājniekiem vadību mačā atguva Toms Peniķis, kad 51. minūtē realizēja soda metienu.

Tuvojoties cīņas galotnei, mājinieki panāca jau 5:3, bet sestā bumbiņa stārķu vārtos ielidoja brīdī, kad vārtsargs bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju.

Tomēr viesi cīnījās līdz galam un, izmantojot sešu laukuma spēlētāju taktiku, divus golus atspēlēja. Līdz neizšķirtam grobiņniekiem aizsniegties neizdevās, un viņi nopelnīja sesto zaudējumu.

Viesu rindās par labāko spēlētāju atzina Edgaru Freimani, kurš vienībā kļuva par rezultatīvāko florbolistu (3+1), savukārt uzvarētāju rindās vērtīgākā spēlētāja balva iegūla Endija Ezeriņa trofeju krātuvē.

Nākamo spēli ”Leģions/Grobiņas SC” aizvadīs 28. janvārī izbraukumā pret ”Ķekavas Bulldogs”, bet FK ”Kurši FSS” 27. janvārī viesos spēkosies ar FK ”Ozolnieki/JN”.