Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

Liepājnieki pieveic līderus, grobiņnieki “nolauž” pastarīti

Jaunā gada pirmās spēles Latvijas florbola 1. līgā aizvadīja abas mūspuses vienības. FK “Kurši FSS” viesos ar minimālu pārsvaru uzvarēja “LU/FS Masters”, bet SK “Leģions/Grobiņas SC” savā laukumā nervus kutinošā duelī nolauza FK “Ozolnieki/JN” pretestību.

09.01.2024 06:45

“LU/FS Masters”FK “Kurši FSS” 3:4 (0:2, 1:1, 2:1).

Abas komandas šosezon regulārā turnīra spēles nolēma noslēgt ar identisku rezultātu. Sezonas sākumā liepājnieki savā laukumā piekāpās ar 3:4, bet janvāra pirmajā spēlē mūsējie revanšējās ar šādu pašu rezultātu.

Uzvara gan mūsējiem neļāva pakāpties turnīra tabulā, un Mārtiņa Krūma trenētā komanda Rietumu zonā ar iekrātiem 18 punktiem saglabāja 6. vietu.

Kurzemnieki gan turnīrā aizvadījuši vismazāk spēļu (11) un ar sekmīgu sezonas turpinājumu var uzlabot savas pozīcijas.

“Kurši” aizvadītajā mačā divreiz izvirzījās vadībā ar divu vārtu pārsvaru, bet mājinieki trešā perioda vidū panāca neizšķirtu. Uzvaras vārtus 53. minūtē, realizējot soda metienu, guva Toms Jānis Dzērve.

Studenti mača izskaņā vairāk nekā divas minūtes spēlēja ar sešiem laukuma spēlētājiem, tomēr mūsējie uzvaru nosargāja, izcīnot sesto panākumu turnīrā.

Markuss Lēvalds uzvaru kaldināja ar diviem gūtiem vārtiem, bet Patriks Bliska atzīmējās ar trim  rezultatīvām piespēlēm. Savukārt labākā spēlētāja balvu nopelnīja Oskars Venckus, kurš atvairīja 25 no 28 pretinieku metieniem.

Nākamās divas cīņas “Kurši” aizvadīs savā laukumā – 12. janvārī ar “Talsu NSS/TX koks”, bet 19. janvārī ar “Ozolnieki/JN”.

SK “Leģions/Grobiņas SC”FK “Ozolnieki/JN” 13:11 (2:5, 8:2, 3:4).

Jaunā gada pirmo spēli dzērves aizvadīja ar turnīra pastarīti, kuru pirmā apļa mačā uzvarēja ar 12:10. Šosezon ierasts, ka komanda no Ozolniekiem daudz iemet, bet arī dāsni ielaiž.

Izņēmums nebija arī aizvadītais mačs, un mūsējos no neveiksmes glāba galvu reibinoša otrā perioda pirmā puse.

Pirmais periods aizritēja visnotaļ lēnā tempā, un šāds ritms iemidzināja mājiniekus, kuri rupju aizsardzības kļūdu dēļ ātri nonāca iedzinējos ar 0:2.

Grobiņnieki tikpat ātri atspēlējās, bet šāda notikumu attīstība uzveda uz pašpārliecinātības viļņa, un pretinieks vēl trīs reizes sodīja mūsējos par pārāk lieliem robiem aizsardzībā.

Pirmais pārtraukums nāca kā svaigs ūdens malks, un šķita, ka ģērbtuvē saruna bijusi gana nopietna. Mūsējie nepilnu desmit minūšu laikā zemgaļu vārtos sabēra astoņas bumbiņas un nosvēra svaru kausus sev par labu.

Viesi pieprasīja pārtraukumu, nomainīja vārtsargu un piebremzēja laukuma saimnieku jaudīgo izrāvienu.

Spēle kļuva līdzvērtīgāka, tomēr mājinieki cīnījās pragmatiski un teju līdz mača izskaņai oponentiem nedeva daudz iespēju izcelties.

Sāncenši ik pa brīdim apmainījās vārtu guvumiem, bet dzērves turējās triju četru vārtu attālumā.

Mača izskaņā gan atjaunojās intriga, jo atkal iezagās paviršības un koncentrēšanās trūkums, kā dēļ viesi divas minūtes līdz pamatlaika beigām samazināja deficītu līdz minimumam.

Pilnās Grobiņas sporta centra tribīnes varēja uzgavilēt un uzelpot pēc Laura Zaiceva meistarstiķa, kad filigrāni tika apspēlēti divi sāncenši un turpinājumā ar nūjas neērto pusi bumbiņa tika iecelta vārtu devītniekā.

Lauris nosaukts par savas vienības vērtīgāko spēlētāju, savukārt rezultatīvākā florbolista gods tika Edgaram Freimanim (1+3).

Panākums grobiņniekiem ļāva izvirzīties Rietumu zonas vadībā. “Leģions/Grobiņas SC” 14 spēlēs iekrājis 31 punktu, bet nākamo spēli mūsējie aizvadīs 12. janvārī viesos ar “Slampi/Zevid”.