Trešdiena, 8. maijs Staņislava, Staņislavs, Stefānija

Neizkustējās, bet tabulu sablīvēja

28.11.2017 07:02

Nedēļas nogalē Liepājas florbola klubs “Kurši/Ekovalis” svarīgā spēlē ar 6:5 (2:1, 0:0, 4:4) savā laukumā pārspēja “Pārgauju”, kas ir viena no mūsējo tiešajām konkurentēm cīņā par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, bet izbraukumā liepājnieki ar 1:4 (0:3, 0:0, 0:1) piekāpās vienai no kopvērtējuma augšgala vienībām – “Rubenei”.

Komentējot abas spēles, liepājnieku galvenais treneris Mārtiņš Krūms saka, ka komanda beidzot spēlē tā, kā viņš visu laiku ir vēlējies. Spēlētāji rāda raksturu, sitas cits par citu laukumā un nesaudzē sevi.

Nedēļas nogales pirmā spēle liepājniekiem bija īpaši svarīga, bet tajā veselības problēmu dēļ nevarēja piedalīties vairāki spēlētāji, un kurši iztika faktiski ar divarpus virknējumiem. Mājinieki ātri atklāja rezultātu, bet Ingars Jansons pirmā perioda vidusdaļā panāca 2:0 liepājnieku labā. Ar vienu no komandas pieredzējušajiem spēlētājiem pirms mača notikusi saruna par viņa lomu komandā, un šīs sarunas sausais atlikums bija Ingara divi goli, kā arī kļūšana par mūsējo labāko spēlētāju mačā.

Turpinājumā viesi panāca neizšķirtu 2:2 un arī 3:3, bet trešā perioda otrajā pusē liepājnieki ieguva trīs vārtu pārsvaru.

To lielā mērā sekmēja pieminētā cīņa laukumā, turklāt cīņa šī vārda tiešā nozīmē, jo Miķelis Krūms savu oponentu Edgaru Puriņu par liepājnieku vārtsarga Edgara Rimarenko aizskaršanu uz Olimpiskā centra dēļiem noguldīja ar cīņas paņēmienu. Par to Miķelim ir piespriesta divu spēļu diskvalifikācija un arī naudas sods. Viesi mača izskaņā īsā laikā divus vārtus atguva, tomēr kurši nosargāja tik svarīgo panākumu.

Jau nākamajā dienā liepājniekiem Kocēnos bija jāspēkojas ar spēcīgo “Rubeni”, kas jau pirmajā minūtē ieguva vadību 2:0. Mārtiņš Krūms norāda, ka pēc iepriekšējā vakara spēles un tālā ceļa komanda acīmredzot nav bijusi gatava mača startam. Pēc tam liepājnieki pamainījuši spēlētāju izvietojumu, no shēmas 2-2-1 pārejot uz 2-1-2. Pirmā perioda vidū mājinieki gan panāca arī 3:0, bet turpinājumā viesi pat izskatījušies labāk, taču lieliski spēlējošo “Rubenes” vārtsargu Robertu Trepšu 59. minūtē pārspēja tikai I. Jansons, panākot spēles galarezultātu.