Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

No trim punktiem sanāca viens

17.02.2009 09:57

Latvijas florbola virslīgā divas spēles nedēļas nogalē aizvadījis FK “Kurši”, kas vispirms izbraukumā ar 4:17 (1:6, 0:4, 3:7) cieta sakāvi cīņā ar “CelTik/Lekrings” florbolistiem, bet dienu vēlāk pēcspēles metienu sērijā piekāpās arī “Bauskas” komandai – 8:9 (2:0, 3:1, 3:7, 0:0).

Cīņā ar pašreizējo turnīra līdervienību “CelTik/Lekrings”, atklāti sākot, “Kuršiem” bija ļoti maz izredžu uz pozitīvu mača iznākumu – prognozes diemžēl piepildījās, un jau pirmajās spēles 15 minūtēs liepājnieku vārtos bumbiņa bija ielidojusi piecas reizes. Artūra Karlsona gūtie vārti pirmā perioda beigās bija tikai vājš, jo laukuma saimnieki pārliecinoši kontrolēja cīņas gaitu un savērpa vēl vairākus rezultatīvus uzbrukumus pie mūsu vārtiem. Otrās trešdaļas ievadā, kad rezultāts uz tablo bija kļuvis jau pavisam graujošs – 1:9, Artūru Gabaliņu liepājnieku vārtos nomainīja Imants Vīnkalns, taču mača gaita tādēļ krasi nemainījās.

Ar cerībām tika gaidīta nākamās dienas spēle, kurā mūsējie savā laukumā uzņēma vienus no saviem galvenajiem konkurentiem par palikšanu augstākajā sabiedrībā – “Bauskas” florbolistus. Lai cik veiksmīgs mājiniekiem izdevās spēles sākums, uzvaru tomēr neizdevās izcīnīt. Ievadā liepājnieki bija izvirzījušies vadībā ar 3:0, un vēl nepilnas astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām mūsējiem bija trīs vārtu pārsvars, tiesa, galotnē spēka vairs nepietika, un viesi panāca izlīdzinājumu. Tā kā pagarinājumā vārti netika gūti, uzvarētāju nācās noskaidrot pēcspēles metienu sērijā. Laikam jau likumsakarīgs zaudējums, ja “Kurši” piecos piegājienos pretinieku vārtsargu prata pārspēt tikai vienreiz. Jāatzīmē, ka trīs vārtus “Kuršu” labā guva Kaspars Šupiņš.

Līdz ar šiem zaudējumiem “Kurši” turnīra tabulā noslīdējuši uz pēdējo – 12.vietu, kas neļauj saglabāt vietu virslīgā, ja nu vienīgi baumas par līgas paplašināšanu ir patiesas. Vēl gan atlikušajās divās cīņās mūsu florbolistiem ir iespēja situāciju vērst par labu, jo atstatums no pēdējās līdz astotajai vietai ir tikai trīs punkti.

Tikmēr vīriešu pirmajā līgā FK “Liepāja” pēcspēles metienu sērijā ar 7:6 (2:4, 1:1, 3:1, 1:0) pārspēja “Rīgas lauvas”, bet FK “Kurši 2” izbraukumā cieta sakāvi cīņā ar “Telms/Energokomplekss” komandu – 3:14 (0:4, 1:5, 2:5). Savukārt sieviešu pirmajā līgā “Liepājas Universitātes” komanda ar 7:3 (2:1, 1:1, 4:1) pārspēja talsenieces.

Ļoti svarīgs mačs “Kuršiem” paredzēts sestdien, kad izbraukumā būs jātiekas ar “Rīgas lauvām”. Savukārt pēdējo regulārā čempionāta spēli liepājnieki aizvadīs 28.februārī Talsos.