Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija

Pārkārtojumu tūlītējais efekts

22.11.2016 07:02

Latvijas florbola virslīgas sezonas desmitajā spēlē otro uzvaru izcīnīja Liepājas “Kurši”, kas Kursas divu komandu duelī izbraukumā ar 10:5 (3:3, 4:1, 3:1) pārspēja “Talsus/Irlavu”. Šis panākums mūsējiem ļāva no kopvērtējuma pēdējās pozīcijas pakāpties uz 9. vietu.

Līdz mača 34. minūtei divreiz minimālu pārsvaru bija ieguvušas abas komandas. Spēles rezultātu atklāja kursis Mihails Kostusevs, bet Ivo Popova un tā paša M. Kostuseva pirmā perioda goli viesiem ļāva panākt neizšķirtu un izvirzīties vadībā ar 3:2.

Otrās trešdaļas pirmajā pusē liepājnieki piedzīvoja pirmo no šī mača divām krīzēm. Talsu un Irlavas apvienotais kolektīvs 32. minūtē bija vadībā ar 4:3 un izveidoja pāris labu momentu pārsvara palielināšanai. Liepājnieki uz to reaģēja ar atteikšanos no spēlēšanas divarpus maiņās, un pārkārtojumi deva tūlītēju efektu – “Kurši” iemeta trīs vārtus 26 sekunžu laikā, bet pēc nepilnām trim minūtēm pievienoja vēl vienu golu. Kad Rolands Kovaļevskis trešā perioda ievadā panāca 8:4 viesu labā, šķita, ka uzvara jau ir gandrīz rokā, tomēr tad sākās liepājnieku otrā krīze. Mājinieki spēlēja piecatā pret trim mūsējiem, turklāt ieguva tiesības uz soda metienu, kuru, tāpat kā lielo vairākumu, nerealizēja.

Rezultāta starpību laukuma saimnieki vēl sadeldēja, tomēr galavārdu teica lielisku maču aizvadošais “Kuršu” aizsargs Ingars Jansons, bet punktu cīņai pielika Kristofera Capļina gols tukšos vārtos. I. Jansons šajā spēlē noformēja savu pirmo hat-trick “Kuršu” rindās, kā arī vienreiz rezultatīvi piespēlēja, vēl trīs vārtus guva M. Kostusevs, bet pa vieniem R. Kovaļevskis, I. Popovs un K. Capļins.

“Kuršu” galvenais treneris Mārtiņš Krūms norāda, ka šī spēle bija kā turpinājums cīņai pret Lielvārdes vienību. “Kurši” esot bijuši pārāki bumbas kontrolē un kustībā, bet otro no diviem krīzes brīžiem viņš skaidro ar to, ka komanda divus mēnešus nebija uzvarējusi, tādēļ brīdī, kad panākums bija tik tuvu, sākās nervozitāte, lieka domāšana par tiesnešu lēmumiem un lekšanās par tiem. Komentējot I. Jansona rezultativitāti, M. Krūms skaidro, ka aizsargiem ir uzdevums pieslēgties uzbrukumiem, gan lai izvairītos no pārrāvumiem starp uzbrukuma un aizsardzības līniju, gan lai aizsargi dotu savu artavu vārtu gūšanā.

Latvijas florbola virslīga atsāksies tikai decembra vidū pēc Rīgā notiekošā pasaules čempionāta beigām. “Kurši” 17. decembrī mājās tiksies ar “Bausku”, bet nākamajā dienā izbraukumā spēlēs ar “Rubeni”.