Pasaules spēlēs florbolisti paliek ceturtie

Atzīstamu sniegumu Pasaules spēļu florbola turnīrā demonstrēja Latvijas nacionālā vīriešu izlase, kuras rindās rezultatīvi cīnījās arī Liepājas ”Kuršu” spēlējošais treneris Toms Akmeņlauks. Mūsējie sensacionāli panāca neizšķirtu ar Zviedriju, pārspēja spēcīgo Šveici, kā arī pārliecinoši pieveica Taizemi. Turpinājumā gan latvieši piedzīvoja divus zaudējumus un no ASV atgriezās ar iegūtu 4. vietu. Mūsu sportisti bija pārstāvēti arī citos neparastos sporta veidos.

14.07.2022 06:00

Sāk ar sensāciju, bet pjedestālā netiek

Pasaules spēļu florbola turnīru Latvijas vīriešu izlase uzsāka sensacionāli, jo apakšgrupas pirmajā spēlē cīnījās neizšķirti ar pasaules čempioni Zviedriju – 6:6 (1:2, 4:2, 1:2). Punktu turnīra tabulā latviešiem nodrošināja Morica Krūmiņa vārtu guvums 43. minūtē, bet labākā spēlētāja balvu mūsu komandā saņēma Rolands Kovaļevskis, kurš ar trīs (2+1) punktiem bija rezultatīvākais.

Alabamas štata Birmingemā aizvadītajam Pasaules spēļu florbola turnīram bija neierasts formāts – komandu pārstāvēja tikai 14 spēlētāji un spēles ilga trīs periodus pa 15 minūtēm.

Turpinājumā Latvija sacentās ar vēl kādu sacensību favorīti – Šveici – un uzvarēja ar 6:5 (2:2, 2:2, 2:1). Latvijas izlases labā trešajā nogrieznī vārtus guva arī Toms Akmeņlauks.

Lai iekļūtu četru labāko komandu vidū, latviešiem apakšgrupas pēdējā cīņā vajadzēja pārspēt Taizemes izlasi. Mūsējie uzvarēja pārliecinoši ar 15:2 (5:1, 3:1, 7:0). Spēles sākums labāk padevās taizemiešiem, kas pretuzbrukumā pārspēja mūsu valstsvienības vārtsargu Markusu Plūdumu, izvirzoties vadībā ar 1:0. Tas gan bija tikai īslaicīgs panākums, jo līdz pirmā perioda beigām pārliecinošā vadībā ar 5:1 izvirzījās latvieši. Pa bumbiņai aziātu vārtos ieraidīja Trekše, Raitums, Akmeņlauks, Puriņš un Kovaļevskis. Pēc otrās trešdaļas Latvijas izlasei bija sešu vārtu pārsvars – uz vienu taizemiešu vārtu guvumu ar goliem atbildēja Kovaļevskis, Armands Savins un Rajeckis – 8:2. Pēdējā periodā trīs golus iemeta Rajeckis, divus Kovaļevskis, vienu Puriņš, bet skaistu punktu ar soda metienu spēlei pielika Artūrs Jurševskis.

Pusfinālā Latvijai pie vēl viena pārsteiguma neizdevās tikt, un mūsējie piekāpās Somijai ar 1:5 (0:1, 0:1, 1:3). Abas vienības savas apakšgrupas cīņas aizvadīja bez zaudējumiem, bet B grupā skandināvi triumfēja, savukārt Latvija ierindojās 2. vietā. Spēles pirmais periods aizritēja līdzvērtīgā cīņā, turklāt latvieši biežāk apdraudēja pretinieka vārtus, tomēr somiem mūsējo pretestību izdevās salauzt. Prestiža vārtus pamatlaika priekšpēdējā minūtē Latvijas izlasei guva Puriņš.

Mačā par bronzu Latvija sacentās ar Čehiju un piekāpās tai ar 3:7 (0:1, 1:2, 2:4), līdz ar to Pasaules spēlēs ierindojoties 4. vietā. Čehi 12. minūtē izvirzījās vadībā, bet otrās trešdaļas ievadā Jurševskis panāca līdzsvaru. Turpinājumā mūsējos iegāza noraidījumi, un čehi, realizējot divus vairākumus un iemetot soda metienu, panāca 5:1. Latvieši pēc Kovaļevska un Akmeņlauka goliem radīja nelielu intrigu, tomēr nepilnas minūtes laikā Čehija iemeta vēl divas bumbiņas jau tukšajos Latvijas vārtos, un mača liktenis bija izšķirts.

Grobiņniece lidina dronus

Pasaules spēles aizsākās 1981. gadā ASV. Tās organizē Starptautiskā Pasaules spēļu asociācija (IWGA), kas apvieno 39 starptautiskās sporta federācijas. 2022. gada spēlēs piedalās apmēram 3600 pasaules klases sportistu no vairāk nekā 100 valstīm. Atlēti 41 sporta veidā sacenšas par 223 medaļu komplektiem. Pasaules spēlēs galvenokārt iekļauti sporta veidi un disciplīnas, kas nav olimpiskajās spēlēs un nereti tiek vērtēta arī iespēja iekļaut jaunus sporta veidus olimpiādē.

Pasaules spēlēs Latvija ir pārstāvēta piecos neolimpiskajos sporta veidos – florbolā, ”inline” hokejā, dronu sportā, orientēšanās sportā, veikbordā un Tokijas olimpiskajās spēlēs debiju piedzīvojušajā karatē. Florbola izlases personāla vidū bija arī liepājniece Baiba Feldmane, kas uz ASV devās kā mediķe.

Tāpat dronu sportā Latvijas komandā bija pārstāvēta arī grobiņniece Karīna Limora. No Latvijas pārstāvjiem labāko rezultātu uzrādīja Tomass Pētersons, kas svētdien dronu sporta sacensībās izcīnīja septīto vietu, kamēr Oskars Raudiņš ieņēma 26. pozīciju, bet Karīna Limora ierindojās 31. vietā.