Pozitīvs sezonas sākums. “Kurši” savā laukumā ar 8:6 pārspēj “Oxdog Ulbroka/LU”

Dominējošs sniegums Latvijas florbola virslīgas jaunās sezonas pirmās spēles vidusdaļā Liepājas komandai “Kurši” ļāva savā laukumā ar rezultātu 8:6 (1:3, 3:0, 4:3) pārspēt vienību “Oxdog Ulbroka/LU”.

"Kuršu" ierastais uzbrukuma līderis Kaspars Klamers sezonas pirmajā mačā atzīmējās ar hat-trick. (Foto: Ģirts Gertsons)
14.09.2021 06:00

Andris Sudmalis

Ulbrokas kolektīvs tradicionāli ir pieskaitāms vieniem no galvenajiem virslīgas favorītiem. Iepriekšējā sezonā tas šo statusu apliecināja ar 2. vietu regulārajā čempionātā, tiesa, izstājās jau izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā. Liepājā viesi savu nominālo favorītu statusu gan apliecināja tikai cīņas ievadā un daļēji arī tās izskaņā.

Kurši cīņas ievadā kļūdījās piespēlē uzbrukuma zonā, par ko viesi mūsējos sodīja ar izvirzīšanos vadībā. Tomēr desmit minūtes vēlāk mājinieki aktīvi pacīnījās uzbrukuma zonā un Ezeriņš uzlauza sāncenšu aizsardzību. Pirmās trešdaļas izskaņa tomēr aizritēja viesu zīmē, kuri vispirms izmantoja liepājnieku kļūdu aizsardzībā, bet savā ātrajā pārējā no aizsardzības uzbrukumā iemeta arī trešos vārtus.

Šāds rezultāts samērā precīzi atainoja cīņas gaitu pirmajās 20 minūtēs, bet turpinājumā mūsējie lauza cīņas gaitu un iemeta sešus vārtus pēc kārtas.

Teicamu maču aizvadīja Klamers, kurš jau otrā perioda pirmajā minūtē atzīmējās ar skaistu metienu no uzbrukuma labā flanga – 2:2. Arī uz neizšķirta panākšanu ilgi nebija jāgaida, un to no nelielas distances paveica Bliska, kurš saņēma labu piespēli no aizvārtes.

Iespējas gūt vārtus bija abām komandām, un cīņas gaitu varēja raksturot kā līdzvērtīgu divvirzienu cīņu, kurā abas komandas ilgākus pozicionālus uzbrukumus kombinēja ar ātriem uzbrukumiem.

“Kurši” demonstrēja atzīstamu komandas spēli un vairākkārt guva panākumus pēc teicamām piespēlēm, kas saraustīja sāncenšu aizsardzību. Griezītis vienā no šādiem uzbrukumiem atkal izmantoja piespēli no aizvārtes un pirmoreiz izvirzīja mājiniekus vadībā, bet Klamers jau četras sekundes pēc trešā perioda starta panāca 5:3.

Arī nākamos vārtus mājinieki guva pēc standartsituācijas izspēles, bet izšķirošo bumbu pretinieku vārtos kurši iemeta pēc vēl vienas teicamas sadarbības. Treknu punktu “Kuršu” uzvarai pielika Klamera gols, kas viņam ļāva noformēt hat-trick – uzbrucējs bez bumbas apstrādes vārtu guvumā pārvērta diagonālu piespēli, kas uzšķērda vieskomandas aizsardzību. Ulbrokieši gan divus vārtus vēl atguva un nepilnas divas minūtes līdz pamatlaika beigām pievilka līdz sev cerīgajam 6:8, tomēr galotnē liepājnieki divreiz bija tuvu tam, lai iemestu bumbu tukšos sāncenšu vārtos un uzvarētu vēl pārliecinošāk.

Sestdien kurši viesosies Ādažos pie virslīgas jaunpienācējas, komandas “SĀC”, bet svētdien pulksten 17 uzņems “RTU Rockets” vienību.