Otrdiena, 16. aprīlis Mintauts, Alfs, Bernadeta

“Priekule/Sērdieņi” pārtrauc “Liepājas Karaļu” sešu uzvaru sēriju

Svētdien, 8. janvārī, Liepājas Olimpiskā centra Manēžā norisinājās jau ceturtais Liepājas čempionāta florbolā posms. Tajā “Priekule/Sērdieņi” pārtrauca “Liepājas Karaļu” sešu uzvaru sēriju, sagādājot līderiem pirmo zaudējumu šosezon, informē Florbola sporta skolas un FK ”Kurši” pārstāvis Normunds Krūmiņš.

09.01.2023 18:51

Ar ceturto posmu Liepājas čempionātā tika atklāts otrā apļa turnīrs. Pēc pirmajām sešām spēlēm, kad komandas pa reizei bija tikušās cita ar citu, nevainojami turnīru bija aizvadījuši “Liepājas Karaļi”.

Priekule un “EX Leģions” tiek pie divām uzvarām un pietuvojas līderei

Svētdienas rīta spēlē “Priekule/Sērdieņi” jau pirmajā puslaikā panāca pārliecinošu 4:1 pret “Dunalku”. Atlikušajā laikā Dunalkas florbolisti centās atgūties, tomēr priekulnieki noveda spēli līdz drošai uzvarai ar 6:3. Uzvarētāju rindās ar “hat-trick” izcēlās R. Grīnbergs.

Posma centrālā spēlē Priekules komanda stājās pretī vēl nezaudējušajai “Liepājas Karaļu” vienībai. Spēle iesākās ar abu komandu izmantotiem skaitliskajiem vairākumiem 1:1, bet līdz pārtraukumam vēl pareizei apmainījās ar precīziem metieniem.

Mača 23. minūtē “Priekule/Sērdieņi” vadībā izvirzīja I. Alutis, kas kā vēlāk noskaidrojās, kļuva arī par uzvaras vārtiem. Karaļi turpināja nepiekāpīgi cīnīties, tomēr trīs minūtes pirms mača beigām oponenti panāca 4:2 un atlikušajā laikā nosargāja savus vārtus neskartus.

Nākamajā mučā savu pirmo iznācienu piedzīvoja “EX Leģions”, kas pēc 20 aizvadītām minūtēm jau atradās pārliecinošā vadībā 5:1 pret “Dunalku”. Spēles otrajā nogrieznī komandas turpināja aktīvi darboties, tomēr ar tālākiem vārtu guvumiem tas nevainagojās. Uzvarētājiem ar trīs vārtiem izcēlās A. Jakušins, bet vēl divus pievienoja M. Butāns.

Dienas ceturtajā mačā “Liepājas Karaļi” pēc pirmās neveiksmes turnīrā gribēja atgriezties pie uzvaru takas, taču pretī stājās azartiskā Florbola sporta skolas komanda. Vien pēdējā pirmā puslaika minūtē Karaļiem izdevās atklāt spēles rezultātu.

Otrajā puslaikā cīņa turpinājās ļoti līdzīga, bet 27. minūtē J. Vents rezultātu dubultoja – 2:0. Pašā mača izskaņā komandas pa reizei apmainījās ar precīziem metieniem, taču iznākumu tas nemainīja – “Liepājas Karaļi” svinēja uzvaru ar 3:1.

Nākamajā spēlē posmā iesaistījās “Durbe”, kuriem priekšā nopietns pārbaudījums – “EX Leģions”. Kaut arī mača ievadā ātri vien Leģions panāca 2:0 vadību, tomēr Durbes komanda parādīja raksturu un līdz 11. minūtei rezultātu izlīdzināja.

Iniciatīva tomēr turpināja piederēt tieši “EX Leģions” florbolistiem, kuri 27. minūtē panāca trīs vārtu pārsvaru 5:2. Arī tad “Durbe” nepadevās un pietuvojās līdz 4:5. Spēles izskaņā Ģ. Ansons nosvēra kausus par labu Leģionam, ļaujot svinēt uzvaru ar 6:4.

Turpinājumā “FK Kurši FSS” itin viegli tika galā ar “Kuršu vecāki” vienību. Pēc pirmajām 20 minūtēm jaunieši panāca 4:0 vadību, bet noslēgumā svinēja panākumu ar 13:1. Vienīgos vecāku komandas vārtus guva R. Stenders, bet “FK Kurši FSS” labā ar septiņiem (5+2) punktiem izcēlās A. Gulbis.

Posma noslēdzošajā spēlē tikās turnīra nominālās pastarītes – “Kuršu vecāki” un “Durbe”. Jau no pirmajām minūtēm Durbes komanda pārliecinoši kontrolēja notikumus laukumā un negribēja dot iespēju pretiniekiem aizķerties spēlē. Pēc nospēlētām 20 minūtēm viņu pārsvars bija 3:0. Arī otrais puslaiks nenesa lielas pārmaiņas un “Durbe” svinēja uzvaru ar 5:0.

TOP3 sāk atrauties, cīņa par uzvaru saasinās

Pēc aizvadītām astoņām spēlēm vadībā aizvien ar 14 punktiem ir “Liepājas Karaļi”. Uzreiz aiz viņiem ar viena punkta atpalicību seko gan “Priekule/Sērdieņi”, gan “EX-Leģions”.

Četurs mačus pirms pamatturnīra noslēguma saprotams, ka uzvarētāju noskaidrošana taps skaidra vien pēdējā spēļu kārtā.

Šobrīd ceturtajā vietā ar astoņiem punktiem ir iekārtojušies “FK Kurši FSS”, kurus no trijnieka šķir jau pieci punkti. Piekto vietu ar sešiem punktiem dala “Dunalka” un “Durbe”, bet “Kuršu vecāki” aizvien ir bez punktiem.

Izslēgšanas cīņām kvalificēsies sešas spēcīgākās vienības, kas varētu tikt noskaidrotas jau nākamajā posmā. Divas labākās komandas automātiski iekļūs turnīra pusfinālā, tikmēr trešās vietas ieguvējiem būs jāspēkojas ceturtdaļfinālā.

Atlikušajās spēlēs “FK Kurši FSS” var pakutināt nervus līderiem un censties iesaistīties cīņā par TOP2, tomēr to izdarīt būs itin sarežģīti.

Grīnbergs pārņem vadību rezultatīvāko spēlētāju sarakstā

Ar astoņos mačos iekrātajiem 17 (14+3) punktiem par turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuvis “Priekule/Sērdieņi” uzbruvējs R. Grīnbergs.

Līdzšinējais līderis A. Jakušins arī izcēlies ar 14 vārtu guvumiem, bet rezultatīvi asistējis par reizi mazāk. Pēc septiņu punktu spēles uz trešo vietu pacēlies “FK Kurši FSS” uzbrucējs A. Gulbis ar 14 (7+7) punktiem.

Tikmēr vārtos savu latiņu noturējis “FK Kurši FSS” vārtu vīrs O. Venckus, kurš ar 86,2% ir ar labāko atvairīto metienu procentu. Viņa tuvākais konkurents ar 85,7% ir “EX Leģions” vārtsargs D. Jansons.

Turnīra piektais posms norisināsies 29. janvārī, bet regulārās sezonas noslēgums gaidāms 12. februārī. Pēc pamatturnīra noslēguma sāksies turnīra otrā fāze – izslēgšanas spēļu turnīrs, kurā noskaidrosim 2022./2023. gada sezonas Liepājas čempionāta florbolā uzvarētājus.